Moda

Lüksemburg Büyük Düşesi Maria Teresa’nın 67. doğum gününde zahmetsizce şık gardırobunun bir özeti

Lüksemburg Büyük Düşesi Maria Teresa'nın 67. doğum gününde zahmetsizce şık gardırobunun bir özeti

Büyük Düşes Maria Teresa düğün gününde

Raymond Reuter/Getty Images

Büyük Düşes Maria Teresa, 22 Mart 1956’da Küba’da bankacı José Antonio Mestre y Alvarez ve María Teresa Mestre y Alvarez’in oğlu olarak dünyaya geldi ve diğer birçok soylu aileyle bağlantıları olan aristokrat bir İspanyol aileden geliyordu. Çocukken memleketinden New York’a taşındıktan sonra Maria Teresa, New York’taki Upper East Side Institution Marymount School’da okudu ve ayrıca İspanya ve İsviçre’deki aile mülklerinde zaman geçirdi ve sonunda Cenevre Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi okudu. ayrıca okudu ve müstakbel kocası Lüksemburg Büyük Dükü Henri ile tanışacaktı.

okumaya devam et

Ürdün’ün İngiliz prensesinin büyüleyici hikayesi: Suffolk doğumlu bir subayın kızı bir krala nasıl aşık olur?

Prenses Muna el-Hüseyin, işteyken Kral Hüseyin ile tanıştığında bir gençti. Arabistanlı Lawrence. Tahta şimdi oğlu Kral II. Abdullah oturuyor.

ürün resmi

14 Şubat 1981’de Maria Teresa, nişanlısıyla Lüksemburg’daki Notre Dame Katedrali’nde dini bir törenle evlendi, ancak çift o zamanlar ülkede pek kutlanmadığı için Sevgililer Günü olduğunun farkında değildi. Fransız moda evi Balmain’in girift detaylı bir elbisesini tercih eden Maria Teresa’nın manşetleri, paçaları ve yakası beyaz kürklü ve iki metrelik bir kuyruğu olan elbisesinde. Bu zarif elbiseyi, kayınvalidesi Belçika Prensesi Josephine Charlotte’tan ödünç aldığı Kongo Elmas Tacı ile süsledi. Bu, 28 yıl önce Lüksemburg Büyük Dükü Jean ile evliliğinde taktığı tacın aynısıydı. Çiftin beş çocuğu var; Prens Guillame, Prens Felix, Prens Louis, Prenses Alexandra ve Prens Sebastien.

Göz alıcı Avrupa sosyete düğünlerinin, yozlaşmış galaların ve devlet ziyaretlerinin düzenli bir katılımcısı olan Büyük Düşes, ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayan etkileyici bir gardırobuna sahip. Işıltılı ipek ve satenden oluşan tasarımcı elbiselerine, parlak ve büyüleyici önlüklere ve özel dikim modern parçalara tutkusu olan Maria Teresa, Yves Salomon, Emporio Armani ve Alexander McQueen gibi isimlerle her zaman şıklığını koruyor.

Aşağıda en sevdiğimiz Lüksemburg Büyük Düşesi Maria Teresa topluluklarına göz atın.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Seçkin beyefendi için 22 harika hediye fikri
İlgili yazılar
Moda

Artık zamanı geldi: bu dokuz göz kamaştırıcı yeni sürümle sehpa cazibesini yükseltin

Moda

Bale düzünün geri dönüşünü unutun, bu sezon muhteşem ayakkabılar için opera topuklu ayakkabının geri dönüşünü tercih edin

Moda

Pop Kraliyeti: İngiliz hayranı Kraliçe Madonna, Londra'ya inerken yüce hüküm sürüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir