Oyun Haberleri

İşte çok uzun bir sopası olan küçük bir köpeği konu alan bir bulmaca oyunu

İşte çok uzun bir sopası olan küçük bir köpeği konu alan bir bulmaca oyunu

Roberto bir köpektir. Roberto çok uzun sopaları, bastonları, sırıkları, boruları ve benzeri uzun, genellikle silindirik nesneleri yanında taşımayı seviyor. Bu Roberto’nun hayattaki çağrısıdır.

Plana Bağlı Kal’da göreviniz Roberto’nun sopalarını bir noktadan diğerine taşımasına yardımcı olmaktır. Bağımsız geliştirici Dead Pixel Tales’in sunduğu son derece basit bir bulmaca oyunudur ve beyin yakan zorluktan ziyade bulmacalara ve tuhaf sürprizlere yönelik yeni ve eğlenceli çözümlere odaklanır. Rahatlatıcı bir bulmaca oyunu dediğim bu, sizi hayal kırıklığına uğratmak yerine keyiflendiren bir oyun.

Plana Bağlı Kal yaklaşık 70 seviye uzunluğundadır ve rahatlatıcı, sağlıklı, şaşırtıcı bir deneyim için ortamı belirleyen çevresel ortam müziğiyle birlikte gelir. Ayrıca Roberto’nun parlak hatları ve çok sayıda çubuk gibi erişilebilirlik seçenekleri de var. Resimli çizgi roman bölümleri, seviyeler arasında sevimli bir küçük köpek hikayesinin ana hatlarını çiziyor.

Stick to the Plan şu anda çıktı ve ayrıca Steam’de veya itch.io’da kontrol edebileceğiniz bir demosu da var. Daha önce oynadıysanız bunun nedeni, Dead Pixel Tales, Rocket Raw, Naburo ve Delunado tarafından 2022’nin sonlarında yapılan ve o sırada ücretsiz olarak piyasaya sürülen bir jam oyununun genişletilmiş versiyonu olması olabilir. Tam sürüm, tahmin edilebileceği gibi, ilk kavram kanıtından bu yana oldukça genişletilmiştir.

Stick to the Plan’ı itch.io’da 9,50$’a ve Steam’de 12$’a (19 Eylül’e kadar %20 indirimli) bulabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  16 yaşındaki LOTRO, yıldönümü için sizi Cadı Kral'ın evini yağmalamaya davet ediyor