Oyun Haberleri

Bu neşe dolu saçma FPS, Titanfall 2’nin en iyi seviyelerinden birinden ilham alıyor

Bu neşe dolu saçma FPS, Titanfall 2'nin en iyi seviyelerinden birinden ilham alıyor

Titanfall 2’deki o muhteşem görevi hatırla (yeni sekmede açılır)? Hayır, Etki ve Sebep’ten ya da dev, sürekli hareket eden bir montaj hattında savaştığınızdan bahsetmiyorum (adamım, bu oyun harika). Sen ve BT-7274’ün havadaki nakliye gemilerinden oluşan bir konvoyu geçerek, yavaş yavaş öne doğru ilerlerken gemiden gemiye atlayarak savaşmanız gereken Trial by Fire’dan bahsediyorum. Her neyse, bu fikri alıp bütün bir oyunun temeli olarak kullanan, hızla yaklaşan bir FPS var.

Bahsedilen FPS, Meatgrinder olarak adlandırılır (yeni sekmede açılır)ve maskeli kötü adam sürüsünden kıpkırmızı suyu püskürtürken kamyonların, trenlerin ve hatta uçakların sırtlarından atladığınız, yalnızca araç aksiyon sekansları etrafında dönen bir nişancı oyunudur.

Bunlardan herhangi biri neden oluyor? Geliştirici Vampire Squid’e göre nedenler gerçekten önemli değil. Meatgrinder, arkasında durabileceğim bir “Ara sahne veya olay örgüsü yok, sadece saf aksiyon” duygusuna sahip bir nişancı. Önemli olan, oyun sırasında hareket etmeye devam etmenizdir. Meatgrinder’ın temel mekaniklerinden biri, sağlığınızın kalbinizin BPM’si tarafından yönetilmesidir, öyle ki çok yavaş hareket etmek sağlığınızın tükenmeye başlamasına neden olur. Bununla birlikte, hızlı hareket etmek ve öldürmek, düşman silah ateşinden alınan hasarı iyileştirecektir. Başka bir deyişle, momentumu korumak sizi hayatta tutar.

Bu amaçla, karakteriniz zıplayabilir, havada koşabilir ve araçlar arasındaki boşlukları geçmek için bacaklarına takılı bir kancayı konuşlandırabilir. Ve dokunmaktan kaçınmanız gereken sadece hızla hareket eden zemin değil. Oyunun yukarıdaki fragmanında da görebileceğiniz gibi, yıkım gülleleri, kanyon kayalıkları, patlayıcı varilleri düşüren helikopterler ve hatta bir katta beliren Kumul benzeri dev bir kum solucanıyla mücadele etmeniz gerekecek.

Öğle yemeğinde Meatgrinder’ın ücretsiz demosunda hızlıca bir tur attım ve bana mekanik olarak en sofistike gibi gelmedi. FPS, demonun sunduğu çeşnili yolculuğun tadını çıkardım. Devasa kırmızı tanker kamyonlarından atlayıp onları düşmanlarımın ayakları altında havaya uçurmak özellikle tatmin ediciydi.

Meatgrinder motorunu 13 Nisan’da çalıştırıyor. Bir adamı körüklü bir kamyonun arkasından vurmak için bu kadar bekleyemezseniz, ücretsiz demoyu indirebilirsiniz. (yeni sekmede açılır) Burada. Ve bir FPS’de biraz farklı bir şey arıyorsanız, Morgan’ın özetine bakın. (yeni sekmede açılır) bu yıl atıcı alanında neler olup bittiğine dair.

OKU  Keanu Reeves, Constantine Devam Filmi İle İlgili Şaşırtıcı Güncellemeyi Paylaştı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.