Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, Counter-Strike tarzında bir görünüm pazarına kavuşuyor

rainbow six siege deep freeze

Rainbow Six Siege ve Counter-Strike arasındaki karşılaştırmalar 5v5 takım boyutları ve bomba kurallarıyla sonuçlanıyordu ancak Ubisoft, Valve’ın taktiksel FPS’si ile eşanlamlı hale gelen bir özelliğin kendi versiyonunu hazırlıyor: görünüm pazarı.

Basitçe “Rainbow Six Siege Marketplace” olarak adlandırılan web sitesi, Siege oyuncularının diğer oyuncularla oyun içi kozmetik ürünleri alıp satmasına olanak tanıyacak. Ubi, basına yaptığı sunumda pazara bir tarayıcıdan ve mobil cihazdan erişilebileceğini söyledi ancak Siege istemcisinin kendisi veya Ubisoft Connect uygulamasıyla entegrasyondan bahsetmedi.

Platformdaki tüm işlemler, Siege’in oyun içi mağazada 5 ila 100 ABD Doları arasında değişen fiyatlara sahip paketler halinde satılan premium para birimi olan R6 Kredileri aracılığıyla gerçekleştirilecek. Oyuncuların eşyaların fiyatlarını kendilerinin mi belirleyeceği yoksa kozmetiklerin sabit bir değere mi sahip olacağı belli değil. Teorik olarak bu, Siege pazarının Ubisoft’un NFT girişimi Quartz ile hiçbir bağlantısı olmayacağı anlamına geliyor. Ubi, mağazanın 2024’teki tam lansmanından önce yakında Siege Marketplace için kapalı bir beta gerçekleştirecek.

CS:GO’nun (şu anda CS2’nin) eşya pazarı, 2013’te piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir yıl sonra piyasaya çıktığında oyuna büyük ilgi uyandırdı. Bu değişikliğin ardından CS:GO şimdiye kadarki en popüler FPS e-sporu ve en çok oynanan oyunlardan biri haline geldi. Buhar. Ancak pazar aynı zamanda Valve ve rekabetçi topluluk için hoş karşılanmayan sorunları da beraberinde getirdi: kumar ve şike skandalları, oyunun etrafında büyüyen ve işlemleri doğrulamak için otomatik Steam ticaret botlarını kullanan üçüncü taraf bir gri pazarın varlığıyla mümkün oldu.

Ubisoft henüz bu sorunların olasılığını nasıl çözebileceğini söylemedi. Yayıncı, işlemlerin R6 Kredileriyle sınırlı olduğunu ancak bir ticaret sistemi mevcutsa gri piyasaların da bunu takip edebileceğini söylüyor.

Siege topluluğu kozmetik koleksiyonları veya nadirlik konusunda Counter-Strike 2 topluluğu kadar hevesli değil, ancak pazarın potansiyelini büyük bir mesele olarak görüyorum. CS:GO pazarı açıldıktan sonra iyisiyle kötüsüyle hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını size ilk söyleyen CS2 oyuncuları olacak. Counter-Strike için daha önce var olmayan bir ilerleme duygusu yarattı ve oyuncuların 2 dolarlık ganimet kutusu anahtarıyla açılan dijital biblolara gerçek para değerini bağlayarak kendi görünümlerini ciddi bir şekilde oyuna sokmalarına olanak tanıdı. Siege, ganimet kutularına da para ödedi, ancak aynı zamanda sadece oynamak için birçok kozmetik ürününü de ücretsiz olarak dağıtıyor.

OKU  Orijinal Life Is Strange geliştiricileri, sıradaki güzel animasyonlu, seçim odaklı bir anlatı oyunu yapıyor

Milyonlarca uzun süredir Siege oyuncusu, bir anda bir değere sahip olabilecek sekiz yıllık silah görünümleri ve operatör kıyafetleri üzerinde oturuyor. Ancak aynı zamanda Steam’de maaş günü kazanmak, bir sonraki büyük video oyunu satın alımınızın evde olacağı anlamına da gelir. Siege pazarındaki büyük bir maaş günü, size yalnızca diğer Siege görünümlerini satın almak için kullanabileceğiniz kredileri verecektir. O zaman gri piyasaların yaşayabilirliğinin neden büyük bir etkiye sahip olabileceğini görebilirsiniz. 2019’da Valve, CS:GO aracılığıyla yürütülen karmaşık kara para aklama planına karşı koymak için ticarete yeni sınırlar koymak zorunda kaldı.

Siege Marketplace hakkında daha fazla bilgi almak için Ubisoft’a ulaştım ve daha fazlasını öğrenirsem bu hikayeyi güncelleyeceğim.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.