Oyun Haberleri

Birisi gerçekten bir oyuncu ağızlığı yarattı, değil mi?

Birisi gerçekten bir oyuncu ağızlığı yarattı, değil mi?

Kısa ve sakin bir an için, çok ileri giden saçma sapan teknolojilerden güvende olduğumu düşündüm. (yeni sekmede açılır) CES 2023’te. Sonra Mutalk içeri girdi ve dünyamı alt üst etti.

Mutalk (yeni sekmede açılır) tüm ağzınızı kaplayan kablosuz bir mikrofondur. Böyle bir cihaza neden ihtiyaç duyulur? Yaratıcı Shiftall’a göre, “başkalarının sesinizi duymasını zorlaştırıyor ve aynı zamanda ortam gürültüsünün mikrofona girmesini zorlaştırıyor.” Ancak çoğu video konferans hizmetinin ve Discord gibi platformun arka plandaki gürültüyü yazılım aracılığıyla filtrelemesi, bu özelliğin değerini sorgulamama neden oluyor.

Şirkete göre, bir toplantı veya görüşme sırasında Mutalk’ı ağzınızın üzerinde tutarsanız, yakınınızdaki insanlar söylediklerinizi duyamaz. Helmholtz rezonatör prensibi adı verilen ve sesi yaklaşık -30 desibele kadar boğabilen bir teknik kullanıyor, bu muhtemelen bir yastığa doğru çığlık atmakla aynı şey, bu şeyin resmini gördüğüm an yapmak istediğim bir şey.

Mutalk için ağız pedi, “tükürüğü ve sıçrayanları alan” çıkarılabilir bir nem emici yastığa sahiptir. [shudder] ve suda yıkanabilir. Ayrıca 3,5 mm’lik bir mini fişi vardır, böylece bir akıllı telefona veya tablete takabilirsiniz. Meşgul bir kafede toplantı yapmak zorunda olan insanlar gibi, Mutalk’ın gerçek kullanım durumları olduğunu kabul ediyorum. Yine de, 2020’den bu yana uzaktan çalışmanın popülaritesinin önemli ölçüde artmasıyla, sıradan mikrofonlar ve kulaklıklar için dinleyici kitlesi, bir Zoom armonikadan yararlanacak herkesi gölgede bırakıyor.

CES’te Mutalk, bana iyi bir oyun deneyiminden çok esaret donanımını hatırlatan gerçekten komik bir manzara olan bir VR kulaklığıyla eşleştirildi. Eller serbest sohbet için çıkarılabilir bir bantla birlikte gelir. Böylece komik bir şekilde rahatsız görünürken iş arkadaşlarınızı, oda arkadaşlarınızı veya evcil hayvanlarınızı rahatsız etmeden istediğiniz kadar yüksek sesle konuşabilirsiniz.

Yine de şirket, sözlü muhafazanın [shudder; that’s two, if you’re keeping tally] sesinizin tonunu değiştirebilir.”Genizden gelen sesleri iletmek zor olduğu için sesiniz normal konuşma sesinizden biraz farklı olabilir.”

OKU  18 Aralık Pazar için bugünün Wordle 547 yanıtı ve ipucu

Mutalk, bu yıl ABD’de 200$ karşılığında satışa sunulacak. Ancak, Starbucks müdavimlerinden alacağınız bakışlar ücretsiz olacaktır.

(yeni sekmede açılır)

2022’deki en iyi CPU soğutucuları

Islak veya kuru, piyasadaki en iyi CPU soğutucuları
CPU’lar için en iyi AIO soğutucular

Hepsi bir arada ve hepsi için bir… bileşenler
En iyi CPU hava soğutucuları

Brrrr giden fanlı veya fansız CPU soğutucuları

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Destiny 2 Planing Devasa Sezon Ortası Silah Hasarı Güçlendirmeleri

Oyun Haberleri

Bu sürükleyici lo-fi simülasyon oyununda bir bataklık şeytanı olun, kaosa neden olun, bir şeyler çalın

Oyun Haberleri

Genshin Impact Player 65 Karakterin Tümünü Seviye 90'a Getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir