Moda

Saltburn sireni Rosamund Pike, Altın Küre 2024’te avant-glamour Isabella Blow’u kırbaçlıyor

Saltburn sireni Rosamund Pike, Altın Küre 2024'te avant-glamour Isabella Blow'u kırbaçlıyor

Rosamund Pike, 2024 Altın Küre Ödülleri’nde Dior Haute Couture ve Philip Treacy şapkasını Boucheron mücevherleriyle birlikte giyiyor

John Salangsang/Altın Küre 2024

SAG-AFTRA grevleriyle dolu çalkantılı bir yılın, Cannes’da kimsenin olmadığı bir bölgenin ve yakın tarihin en sessiz Venedik Film Festivali’nin ardından, birçok kırmızı halı tarzı dedektif, etkinlik dekorasyonunun asla eski Hollywood’u anımsatan gösterişli ihtişam düzeyine dönemeyeceğinden korkuyordu. ihtişam. Neyse ki, dün geceki 81. Altın Küre töreni, 2024 için görkemli haute couture partilerinde önde gelen hanımlara sismik bir geri dönüşe işaret ederek, inkar edilemeyecek kadar ışıltılı bir çöküş gösterisi için kesinlikle tüm sıkıntıları bir kenara koydu.

Ödül cephesinde ise Emma Stone, Yorgos Lanthimos’un yönettiği filmdeki rolüyle iki ödüle layık görüldü. Zavallı ŞeylerScorsese’nin altın madalyası Lily Gladstone’un oldu Çiçek Ayı’nın KatilleriElizabeth Debicki ise Galler Prensesi Diana rolüyle ödüle layık görüldü. Taç. Ama öyleydi Tuz yanığı moda dünyasında büyük beğeni toplayan aktris Rosamund Pike, kurgusal Lady Elspeth Catton’ı beyaz perdede canlandırırken aristokrat zarafetini yansıttı. Tuz yanığı, yazar-yapımcı-yönetmen tarafından yönetildi günlük ve yüksek mücevher mirasçısı Emerald Fennell.

Süslü dantel çiçeklere yakışan Pike’ın görünümü kasabada konuşulanlar arasındaydı

Amy Susman

Yıldızlarla dolu etkinlik için Beverly Hilton’a gelen Pike, Dior Sonbahar-Kış 2019 haute couture koleksiyonundan narin işlemeli çiçeklerle süslenmiş siyah dantel korse elbiseyi tercih etti; örgü kolları aplike motiflerini sürdürerek zarif bir şekilde filizlenen bir dövme etkisi yarattı. kollarından aşağı. Elmasları Fransız miras mücevher evi Boucheron’dan geliyordu ve başının üstünde mi? Efsanevi şapkacı Philip Treacy’den yuvarlak kalp şeklinde bir kalkana sahip gerçekten muhteşem bir tasarım en diş çiçeklerin koordinasyonunda. Göz kamaştırıcıydı elbette ama bu muhteşem şapkaların ardındaki asıl motivasyon, kötü zamanlanmış bir kayak kazasıydı. ’26 Aralık’ta kayak kazası geçirdiğimde kısmen ilham aldım. Çeneme biraz serbest stil yaptım ve bunun iki haftadan kısa bir sürede Altın Küre için gerçekten iyi bir görünüm olmadığını düşündüm. Kırmızı halı dekorasyonuna nasıl yaklaşacağım konusunda yaratıcı bir şekilde düşünmeye ihtiyacım vardı, bu yüzden Philip Treacy’yi ziyaret ettim ve bu konuyu onunla tartıştım’ dedi. WWD kırmızı halıda.

Aktrisin tanımladığı gibi ‘koruyucu bir örtü’ ya da ‘iPhone’da olmayan bir filtre’ olsun ya da olmasın, göz kamaştırıcı Dior tasarımı ve ısmarlama bir şapka harikasının birleşik görünümü, gösterişli olayda gerçek bir hit oldu. Aslında avangard zenginliği, Diego Uchitel’in 2002’de çekilmiş bir fotoğrafındaki Treacy’nin en büyük destekçilerinden biri olan Isabella Blow’u anımsatıyordu.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Kraliyet özeti! Paris Couture Haftası bir aile meselesi
İlgili yazılar
Moda

Nicky Hilton Rothschild az önce 'İtalyan Bahçe Partisi Çekirdeği'ni icat etti ve bu sezon giymek istediğimiz tek şey bu

Moda

Bu baharda Milano'ya uçmak için başka bir nedene mi ihtiyacınız var? Tarihi bir kraliyet sarayında düzenlenen bu Dolce & Gabbana Alta Moda sergisi mutlaka görülmeli

Moda

Skinny jean'in geri dönüşünün gerçek MVP'si mi? Galler Prensesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir