Oyun Haberleri

Still Wakes the Deep’in ilk oynanış fragmanı şu soruyu soruyor: ‘Ya Sevgili Esther bir petrol platformunun üzerindeyse ve ayrıca bir şey seni yemeye çalışıyorsa?’

Still Wakes the Deep'in ilk oynanış fragmanı şu soruyu soruyor: 'Ya Sevgili Esther bir petrol platformunun üzerindeyse ve ayrıca bir şey seni yemeye çalışıyorsa?'

The Chinese Room, bu yılın başlarında Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2’nin yeni geliştiricisi olarak dikkatleri üzerine çekti ancak devam eden tek projesi bu değil. Aynı zamanda Still Wakes the Deep adlı yeni bir korku oyunu üzerinde de çalışıyor ve bugün nihayet oynanışa ilk bakışımızı elde ettik ve bunun umduğum ve korktuğum her şeye benzediğini söylemekten mutluyum.

Still Wakes the Deep, 1970’lerde Kuzey Denizi’nde şiddetli bir fırtınanın vurduğu bir petrol platformunda geçiyor. Güverte sular altında, koridorlar sular altında ve mürettebatın çoğu kayıp ve yardımınıza ihtiyacı var. Ancak bu sizin tek sorununuz değil, hatta en büyük sorununuz değil: Eldeki asıl sorun, kaosun ortasında “gemiye çıkan bilinmeyen korku”. Söylendiği gibi, senin iyiliğini istemiyor.

Still Wakes the Deep’in Steam sayfası “bir aksiyon, korku, hassas duygular ve huşu senfonisi” vaat ediyor ve evet, bu oldukça abartılı. Ama aynı zamanda Çin Odası’nın da meşhur olduğu türden bir şey bu. Sevgili Esther kutuplaştırıcı bir oyun ama ben onu sevdim ve Amnesia: A Machine for Pigs korkutucu olmaktan çok tuhaftı ama aynı zamanda incelikli, hafif dokunuşlu yaklaşımı nedeniyle muhtemelen anlatıya dayalı korkuya daha maceralı bir yaklaşımdı. Everyone’s Gone to the Rapture’ı oynamadım ama çok olumlu bir izlenim de bıraktı.

Bu yeni oynanış fragmanı, The Chinese Room’un önceki çalışmalarının yankılarını taşıyor – doğrusal, tuhaf, anlaşılmaz – ama aynı zamanda daha açık bir şekilde korkunç ve aksiyon odaklı olarak da ortaya çıkıyor. Bu konuda ne hissettiğimden emin değilim: Genel olarak konuşursak, çığlıklardan körü körüne kaçmanın, beni bir takım elbise gibi giymek isteyen canavarları köleleştirmenin hayranı değilim, ama açıkçası The Chinese Room’un alamet-i farikası yavaş yanan hikaye anlatımının nasıl olduğunu merak ediyorum. tam bir Sürtünme tarzı pantolon sıçmasıyla yumruklanabilir. Yıllardır kendimi zorladığım diğer korku oyunlarında olduğu gibi, bunu da oynamak konusunda hem isteksiz hem de istekliyim. Evet, tuhaf bir duygu.

Still Wakes the Deep’in henüz bir çıkış tarihi yok ancak şu anda 2024’ün başlarında çıkması bekleniyor ve Steam’de PC için mevcut olacak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #732: 21 Haziran Çarşamba