Oyun Haberleri

Sürükleyici Sim Konsorsiyumu, orijinalin sahiplerine ücretsiz olarak yeniden düzenlemeye yol açmak için listeden çıkarıldı

Sürükleyici Sim Konsorsiyumu, orijinalin sahiplerine ücretsiz olarak yeniden düzenlemeye yol açmak için listeden çıkarıldı

En iyi sürükleyici simülasyonların tarihine yaptığı derin dalışta Rick Lane, 2014’ün Konsorsiyumu’nu “dev bir askeri uçağın içinde geçen dinamik bir cinayet gizemi” olarak nitelendirdi ve “kenarlarda oldukça pürüzlü”. Bağımsız geliştirici Inter Dimension Games’in Steam blog yazısı aracılığıyla duyurduğu bu kenarlardan bazıları pürüzsüz hale gelmek üzere. (yeni sekmede açılır) Consortium Remastered’ı geliştirdiğini.

Inter Dimension Games, “CONSORTIUM’un orijinal Source Engine yapısı artık resmi olarak kullanımdan kaldırıldı” diye yazdı, Consortium Remastered’ın beta sürümünün orijinali listeden çıkarılmadan önce elde eden herkes tarafından kullanılabileceğini açıklamadan önce. Steam’de ona nasıl erişeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  • 1) CONSORTIUM 2014’e sağ tıklayın ve “Özellikler”e tıklayın
  • 2) Betalara tıklayın
  • 3) Alana şu şifreyi girin: 4Owners0fCons0rtium0nly

Konsorsiyumun kancası, temelde Quantum Leap oynuyor olmanızdır. Oyuncu olarak, bir cinayeti soruşturan Konsorsiyum adlı bir barış gücü subayı olan Bishop Six’in cesedini ele geçirmek için 2024 yılına fırlatılıyorsunuz. Cinayet, uçuş halindeki C-3800-D Zenlil adlı devasa bir Konsorsiyum komuta uçağında işlendi, bu da burayı dunnit olabilecek 20’den fazla NPC’yi tutan, kim olduğu bilinmeyen, çok yüksek kilitli bir oda haline getirdi.

Source’u Unreal Engine 4’ten çıkarmanın yanı sıra, yeniden düzenlenmiş sürüm, oyuncuların diyalog seçeneklerini yüksek sesle söyleyerek seçmelerine izin vermek için VOICE adlı isteğe bağlı bir konuşma tanıma sistemi kullanacak. Ayrıca, Steam erken erişimde zaten mevcut olan ayrı bir VR sürümü de alıyor. (yeni sekmede açılır) ve MetaQuest mağazasında (yeni sekmede açılır).

2016’da Fig’te kitle fonlaması yapılan Consortium: The Tower adlı bir devam filmi erken erişim aşamasındadır. Geliştirici, devam oyununu terk ettiğine dair endişelere Steam forumunda yanıt verdi. (yeni sekmede açılır), Konsorsiyum VR’nin tam olarak piyasaya sürülmesinden sonra “The Tower için ikinci üretim Aşamasına tam gaz ilerlemeyi” planladığını açıklıyor. Geliştirici, “Bu oyunun terk edildiğini düşünen insanları anlıyoruz ve bunu kabul ediyoruz. Bu, bizi yalnızca oyunu bitirmeye ve yanıldığınızı kanıtlamaya yönlendiriyor”, diye yazdı.

Consortium Remastered’ın Steam’de yayınlanması planlanıyor (yeni sekmede açılır) ve GOG bu yıl sonra.

OKU  Starfield'ın Son Duyuru Videosunu İzleyenler Sadece Tek Bir Şey Gördü

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.