Oyun Haberleri

Tamam, ‘Boomer Shooter’ artık Steam’de resmi bir tür

Dusk

PC Gamer yazarı Noah Smith, 2023’ün sonlarına doğru Boomer Shooter’lar için yine harika bir yıl olduğunu açıkladı ancak bir isteği vardı: Artık onlara başka bir isim verebilir miyiz? Cevap kesin gibi görünüyor HAYIR“Boomer Shooter” artık resmi olarak Steam’de etiketli bir tür olarak yerini aldı.

Boomer nişancı etiketinin gelişi, Dusk, Amid Evil, Wrath: Aeon of Ruin, Prodeus ve Doom Eternal: Ancient Gods gibi oyunların müziklerinin bestecisi Andrew Hulshult tarafından fark edildi. Diğer bir deyişle.

(İmaj kredisi: Andrew Hulshult (Twitter))

Hulshult, “‘Boomer tetikçisi’ terimi, bir zamanlar Dusk’u Doom’un tanımı olarak geliştirirken kullanıldığını gördüğümüz, sevgi dolu arsız bir terimdi.” tweet attı. “Bu yüzden komik olduğu için bunu kullandık. Tüm nişancı oyunları türüyle ilişkilendirilmeye devam edecekti. Bugün Steam’de bir kategori. Bu gerçeği seviyorum.”

Steam kullanıcıları, oyunlara istedikleri gibi etiket tanımlayabilir ve uygulayabilir; kelimenin tam anlamıyla herhangi bir oyunun etiket sayfasına gidebilir ve rastgele harfleri etiket olarak karıştırabilirsiniz. Ancak popüler etiketler sonunda Steam’in vitrininde “öne çıkan kategoriler” haline gelir ve o anda sizi etkileyen oyun tarzı ne olursa olsun, kazıma sürecini basitleştirir ve burada olan da bu gibi görünüyor: Boomer Shooter kategorisinde şu anda 68 oyun var. ayrıca istediğiniz gibi çeşitli türlere, alt türlere ve daha fazlasına bölebilirsiniz. “Sıradan” bir boomer nişancı oyunu ister misiniz? Steam’e göre iki tane var: Devilated’ı oynamadım ama Prodeus’la biraz zaman geçirdim ve biliyor musun? Bu etiketin gerçekten uyduğunu söyleyebilirim.

(Resim kredisi: Valve)

Büyük değişim tam anlamıyla bir gecede gerçekleşmiş gibi görünüyor. SteamDB’nin boomer atıcı listesindeki tüm oyunların güncelleme geçmişi, “boomer atıcı” etiketinin 4-5 Ocak’ta genel olarak eklendiğini gösteriyor.

Steam kategori sayfasında hala birkaç eksik parça var. Örneğin Serious Sam 3 VR ve Serious Sam: Siberian Mayhem, boomer atıcılar olarak etiketlendi, ancak Serious Sam 3 ve 4 bu şekilde değil. Neden? Algoritmanın hala öyle olduğunu tahmin ediyorum, algoritma oluşturma.

Veya belki de sadece bir Boomer Shooter’ın tam olarak ne olduğunu anlamaya çabalıyor: Neden Yüksek Cehennem kategori sayfasında görünüyor ama Hrot – “en sevdiğimiz korkunç Sovyet Boomer Shooter’ımız – görünmüyor. (Kayıt için Yüksek Cehennem harika, ama Boomer Shooter mı? Hayır derdim.) Her şeyin zamanla sıralanacağını ve özellikle Steam kullanıcıları etiketi gözden kaçırdıkları favorilere eklemek için kategorinin büyümeye devam edeceğini hayal ediyorum.

OKU  Smogon, Pokemon Scarlet ve Violet Competitive'den Terastallization'ı Yasaklamayı Düşünüyor

Bu nedenle, dışarıdaki tüm büyük boomer atıcılarını ve onları seven tüm insanları tebrik ederim ve 2024 dileğinin gerçekleşmeyeceği açıkça görülen Noah’a başsağlığı/sert noogies (terim hakkında ne hissettiğinize bağlı olarak). Üzgünüm dostum, belki 2025 senin yılın olur.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.