Oyun Haberleri

Steam’in arama çubuğu artık çok daha iyi

Valve, bir oyunun adından daha büyük kategorileri keşfetmeyi kolaylaştırmak için Steam mağaza aramasını güncelledi. Steam mağazasındaki arama çubuğu artık etiketleri, geliştiricileri, yayıncıları ve franchise’ları web, uygulama ve mobil cihazlarda daha iyi arayabilir. Ayrıca, yazım hatalarını ve yazım hatalarını geçmişte olduğundan çok daha iyi halledecektir.

İyileştirme, siz yazarken arama çubuğuna mevcut kategorileri ve etiketleri dağıtan bir özellik biçiminde gelir; tıpkı siz arama yaparken oyun adları için açılan öneriler gibi.

Değişiklikler, Valve’ın oyuncuların arama alışkanlıklarının bu yönde değiştiğini görmesinden kaynaklandı. Bir haber gönderisinde, “Belirli mağaza merkezlerini, etiketleri veya geliştiricileri arayan daha fazla oyuncu fark ettik, bu nedenle Steam’i bu hedefleri ele alacak şekilde güncelledik” dedi. (yeni sekmede açılır).

Örneğin, “zindan” için bir arama artık adında Dungeon geçen oyunların yanında “Dungeon Crawler” ve “Mystery Dungeon” gibi önerilen etiketleri açacaktır. Bu, zombi etiketli oyunların büyük dizinini sadece “Zombie” veya neye sahip olduğunuzu arayarak bulabileceğiniz anlamına gelir. Daha önce çoğunlukla üst kısımdaki Kategoriler sekmesine göz atarak bulunan Oynaması Ücretsiz gibi daha geniş kategorileri de arayabilirsiniz.

Benzer işlevsellik artık yayıncılar ve franchise’lar için mevcuttur. Örneğin, yayıncı sayfasına ulaşmak için Bethesda’da arama yapabilir veya Star Wars’ta arama yapıp tüm Star Wars oyunlarını alabilirsiniz. Veya Yüzüklerin Efendisi veya Warhammer veya her neyse.

Son olarak, kelimeleri doğru heceleyemeyen veya yapamayacak olanlarınız için, Steam’in arama özelliği artık yazım hatalarını daha iyi ele alıyor. Galaksiler Arası Balıkçılığın tadını çıkarmak için artık galaksiler arası doğru hecelemenize gerek yok.

Öyleyse devam edin ve Entergalatick Fishing veya her neyse oynayarak zamanınızın tadını çıkarın. Denedim ve bunun ne olduğunu anlamadı. Bu yüzden belki daha iyi hecelemeyi öğrenin O.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Cult of the Lamb Güncellemesi Büyük Yaşam Kalitesi Değişiklikleri Ekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir