Moda

Tatler, Chanel’in İskoçya’daki gizli silahının perde arkasına geçiyor

Tatler, Chanel'in İskoçya'daki gizli silahının perde arkasına geçiyor

Chanel Hazır Giyim Sonbahar Kış 1985-1986

Victor Virgile/Getty Images

Zita D’Hauteville, Barrie’yi giyiyor

Instagram @barrie

İskoçya deyince Chanel’den önce belki ekose etekler ve haggis gelir aklınıza. Ancak şirin sınır kasabası Hawick’te (gerçek İskoçyalı için “h-oi-ck” olarak telaffuz edilir) Barrie yatıyor; 1903’ten beri müşterilerine kaşmir sağlayan ve 40 yıldır gıpta ile bakılan Chanel trikolarını üreten geleneksel triko üreticileri. Triko mükemmelliği için güvenilir bir kaynak olan Fransız evi, şirketi 2012’de doğrudan satın aldı.

Şimdi Barrie markasının yanı sıra Chanel, Thom Browne ve Hermès için çok sayıda parça üreten şirket, İngiliz yüksek kaliteli işçiliğinin öncü bir yerel tedarikçisi ve geleneğin moderniteyle kusursuz bir uyum içinde nasıl buluşabileceğinin gerçek bir kanıtı.

Bu yıl 120. yılını kutlayan Barrie, etkileyici görev süresi boyunca birden fazla metamorfoz gördü ve müşterilerinin ve sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için adeta bir bukalemun haline geldi. Ve İskoçya’nın sınır kasabaları, özellikle 1920’lerin Sanayi Devrimi sırasında en çok triko mirasıyla tanınırken, Pringle, Lyle & Scott’ın ve bölgenin diğer favorilerinin çalışma odalarını geride bırakan ve endüstride bir katalizör olmaya devam eden Barrie’dir.

okumaya devam et

Viyana Opera Balosunda Swarovski ile dekadans ve sosyeteye takdim edilenlerle dolu gecem

Bu, Met Gala’ya Avusturya’nın yanıtı ama çok daha fazla tarihi var. tatlerStil Editörü, opera şarkıcılarına, sosyete kuğularına – ve seks ve Şehir Bay Büyük – en yozlaşmış baloda savurganlığı memnuniyetle karşılamak için

ürün resmi

Hawick’teki Barrie fabrikasında

Oliver Holmes

Yüzyılın başında erkek iç çamaşırları yapmaya başlayan Barrie’nin yün harikalarının yenilikçi trikoları toplumun üst kademelerine taşıması çok uzun sürmedi. Modacı Jean Patou, 1930’larda onlarla çalışan ilk lüks müşterilerden biriydi ve 1950’lerde – Keşmir’in “patlama yılları” – Hawick, ülkenin parçalarının çoğunu üretti. Biraz daha uzakta, bir Japon gotik trendi, İskoçya’nın en iyi triko ihracatının Asya’ya gitmesiyle sonuçlandı. toplu halde.

okumaya devam et

Muhteşem moda, gösterişli geri dönüşler ve özel after partiler: tatler Londra Moda Haftası hakkında kararını verdi

Uyan ve şampanyayı kokla! AW23, uzun bir bardak suare-olgun ihtişamı olacak

ürün resmi

Ancak kaşmir yapmak için gereken keçiler Moğolistan’da kaldı. Ne yazık ki, 1980’lerde Yaylalarda onları yetiştirmek için kısa bir girişimde bulunulsa da, bu başarısız oldu. İskoçya’nın soğuk olduğunu düşünüyorsanız, Moğol dağlarında bir kış geçirmeyi deneyin; o zaman kaşmir bir palto yetiştirmek isteyebilirsiniz.

Tarihi Barrie “Thistle” logosu

Oliver Holmes

Sitenin Ticaret ve Geliştirme Müdürü Clive Brown, 40 yılı aşkın bir süredir şirkette çalışıyor ve genç bir delikanlı olarak tuvaletlerde yürüyüşe çıkıyor. Şimdi şovu o yönetiyor ve ekibiyle son derece gurur duyuyor. Brown, “Birleşik Krallık’taki rakibimizin kim olduğu bana sık sık soruluyor, ancak makineleri bizim gibi kullanan kimse yok” diyor. O tipik bir tıknaz İskoçyalı ama onda arketipsel hiçbir şey yok. İşçilerinin kreasyonlarını Chanel podyumunda gördüğünü anlatırken gözyaşları akıyor, gururu ve tutkusu övgüye değer.

okumaya devam et

Moda aşkına! Sevgililer Günü kıyafetlerinin 5 kabilesi nasıl çözülür?

Aşk dilin ne olursa olsun tatler dolabın kapalı mı

ürün resmi

Barrie’nin geleceğine olan coşkusu da sınır tanımıyor. Brown, “Değişim konusunda iyi değiliz ama sürekli oluyor. Tamamen kaşmir bir görünüm ve yaşam tarzı yaratmaya çalışıyoruz.” Günü çalışanları ve onların başarıları hakkında fışkırarak geçiriyor. 270 çalışanıyla Brown’ın ekibi son derece yetkin. “Yarın 50/60 kişi daha alabiliriz,” diyor Brown, çaresizlikten değil, endüstriyel büyümeye yönelik ateşli bir şevkle ve Barrie’nin geleceğine dair canlı bir vizyonla.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Portobello'nun yeni Prensesi! Kraliyet ailesinin oyuncularından Idris Elba'nın kızı Isan Elba, Tatler'in Best Dressed in Eylül sayısıyla göz kamaştıran ilk çıkışını yaparken tanışın