Oyun Haberleri

Tekken yönetmeni, hayranlarını en sevdikleri karakterler hakkında şaka yollu da olsa ‘aptalca tehditler’ savurmamaları konusunda uyarıyor ve bundan herkesin muzdarip olduğunu söylüyor.

Lucky Chloe scolds Eddy Gordo in the former

Tekken 8 yönetmeni Katsuhiro Harada, hayranları en aptalca tehditlerin bile gelecekteki oyun olayları, ifşalar ve hatta en sevdiğiniz karakterin geleceği üzerinde büyük etkileri olabileceği konusunda uyardı.

Eminim çoğumuz, bir dizideki en sevdiğimiz karakter bir sonraki bölüme geçemezse ne yapacağımıza dair şakacı açıklamalar yapmışızdır. O zaman kaçımızın devam edip bu abartılı bildiriyi doğrudan dizinin yönetmenine veya yaratıcısına beslemeye karar verdiğinden emin değilim ki bu her zaman kötü bir fikir gibi geliyor.

Ne yazık ki birisi gitti ve Harada’ya tweet atarak tam olarak bunu yaptı: “Yemin ederim ki Eddy’yi tekken 8’de yakalayamazsak @Harada_TEKKEN’e Burning Hammer ile vuracağım.” Bu açıkça şaka amaçlı bir tweet, Harada’nın da farkında olduğu bir şey ama eminim o da mizahın açıkça eksik olduğu benzer tweet’ler almıştır. Bu, onun devam etmesine ve hayranlarını, tasasız bir şekilde yapılmış olsalar bile, onlar gibi tweet’lerin sahip olabileceği sonuçlar konusunda uyarmasına neden oldu.

“İnsanlar bu aptalca tehditleri yaptığında, ben ve FGC’deki herkes aşağıdaki kayıplara maruz kalıyoruz” tweet attı cevap olarak. Gelecekteki Tekken etkinliklerinde “işletme maliyetlerini artırdığını ve etkinliğe katılan oyuncuların yükünü artırdığını” söylediği artan güvenliği içeren üç olası sonucu listeledi. Harada daha da ileri giderek, etkinlik yönetiminin kendisinden planlanan herhangi bir gösteriyi iptal etmesini isteyebileceğini söyleyecek kadar ileri gitti, bu şimdiye kadar gerçekleşmemiş gibi görünse de yine de makul görünüyor.

Tekken 8 yönetmeni Katsuhiro Harada'nın, üzerinde yazan anonimleştirilmiş bir tweet'in ekran görüntüsüne yanıt veren bir tweet'i "Yemin ederim tekken 8'de Eddy'yi alamazsak @Harada_TEKKEN'e Burning Hammer ile vuracağım."

(İmaj kredisi: Twitter üzerinden @Harada_TEKKEN)

Ayrıca şirket kurucuları ve yönetim kurulu üyeleri gibi kendisinden üstün kişilerin “korkutulmaktan hoşlanmadıklarını”, bunun da oyunda zaten planlanan bir karakterin veya özelliğin iptal edilmesine yol açabileceğini iddia ediyor. Ayrıca, ilk iki olayın meydana gelme olasılığını artırdığını söyleyerek, “hayranları temsil etmek için” Ben “yerine” Biz “kelimesini kullanarak bu tehditleri yapmak” hayranlarını bıçaklıyor.

Heveslilerin aşırı davranması, bu söz ve eylemleri tekrar etmesi veya Sahte bilgi ve aldatmacalar veya Tehditler ile geliştirme ekibinin motivasyonu hızla düşecektir” dedi. Sonuç olarak, meraklıların istekleri gerçekleştirilmekten uzak olacaktır.”

OKU  Çinli marka PowerLeader 'yeni' CPU'yu piyasaya sürdü: yeniden markalanmış 2021 i3

Harada’nın nereden geldiğini kesinlikle anlıyorum – özellikle Tekken’in bu kadar çok karakteri varken, favorilerinin Tekken 8’in kadrosuna girmesini isteyen pek çok insan var. Kibar ya da sinirli bir şekilde belirli karakterleri soran mesajlarla dolup taşmak, bir süre sonra yorucu olmaya başlıyor, bu yüzden Harada en başta bu konuyu ele alma zahmetine girdi. Şimdilik, bir uğursuzluk getirirsem diye, Lucky Chloe’nin dönüşü kampanyamı Harada’nın bakışlarından uzak tutacağım.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.