Oyun Haberleri

Diablo 4’ün oyun sonu zorlukları, kılık değiştirmiş MMO günlükleridir

Diablo 4'ün oyun sonu zorlukları, kılık değiştirmiş MMO günlükleridir

Blizzard’ın en yeni Diablo 4’ü (yeni sekmede açılır) oyunsonu önizlemesi MMO karşılaştırmaları yapar (yeni sekmede açılır) yapmak daha da kolay.

Diablo 4, nadir bulunan ganimetleri toplayarak zindanlarda ilerlediğiniz bir aksiyon RPG’si olarak başlar. Ancak 50. seviyeye ulaştığınızda ve hikayeyi bitirdiğinizde, kalan 50 seviyeyi geçerken tamamlamanız gereken MMO benzeri etkinliklerin bir listesine sahip olacaksınız. Önceki Diablo oyunlarından farklı değil, ancak açık dünya ve tekrarlanabilir görev sistemleri onu bir MMO deneyimine yaklaştırıyor.

World of Warcraft oyuncuları, videoda anlatılan özellikler üzerinde satır aralarını okuyabilecekler. Birçoğu para birimi veya nadir ganimet şansı verir ve bunları günlük veya haftalık gibi görünen bir şekilde tekrarlayabilirsiniz.

Diablo 4’ün MMO benzeri oyunsonu sistemleri şu şekilde çalışacak:

  • Kabus Zindanları: Açık dünyada bir Kabus Mührü topladıktan sonra, zorlu canavarları, yeni hedefleri ve güçlü ganimetleri tanıtacak olan mevcut bir zindanın Kabus zorluğunun kilidini açabilirsiniz.
  • Cehennem dalgaları: Dünyanın dört bir yanında, gidip parçalar için yenebileceğiniz güçlü iblisler ortaya çıkacak. Daha sonra bu parçaları alıp meraklı satıcıda yağmalamak için harcarsınız.
  • Ölülerin Fısıltıları: Büyük bir antik ağaç, sizi dünyanın dört bir yanındaki kısa görevleri veya ödülleri tamamlamanız için gönderecek ve sizi ganimetlerle ödüllendirecek.
  • Nefret Alanları: Haritanın etrafındaki alanlar, yakındaki bir kasabada ganimet olarak harcayacağınız parçaları bulmak ve arındırmak için PvP’ye girmenize izin verecektir.

Son betada olduğu gibi (yeni sekmede açılır), Diablo 4’ün daha yüksek zorluk ayarları veya dünya seviyeleri, düşmanları güçlendirir ve altın ve ganimet ödüllerinizin değerini artırır. Daha büyük dünya katmanlarının kilidini açmak için ana hikayeyi tamamlamanız ve ardından bir kapak taşı zindanında hayatta kalmanız gerekir. Bu zindanlar becerilerinizi test eder, böylece tüm oyunun zorluk derecesinde yükselmesine hazır olursunuz.

Beceri ağacının en altına ulaştıktan sonra, beceri puanları yerine mükemmellik puanları kazanmaya başlayacaksınız. Diablo 4’ün örnek sistemi, Diablo 3’teki gibi temel istatistiklerinizi kademeli olarak artırır, ancak düzenine ek bir karmaşıklık katmanı, beş el becerisi daha gibi bonuslar için talep edilebilecek bir düğüm ızgarası vardır. Efsanevi düğümler, kalabalık kontrol yeteneğinin etkisi altındaki yakındaki her düşman için %5’lik bir hasar artışı gibi daha spesifik bonuslar sunar. Glifler dünyada bulunabilir ve etraflarındaki düğümleri güçlendirmek için tahtaya yerleştirilebilir.

OKU  Geliştiriciler ve mod geliştiriciler artık AMD'nin en iyi yükseltme algoritmasını oyunlara özgürce ekleyebilir

Tüm bunlar, beta sürümünde mevcut olan normal ganimet tabanlı ilerlemenin üstünde. Efsanevi öğeler, becerileriniz arasında benzersiz etkileşimler sunarak sınıfınızı oynama şeklinizi tamamen değiştiren ekler sunabilir. (yeni sekmede açılır). Ve herhangi bir öğeye zorlu zindanlardan kazanılan bir özellik ekleyerek kendi efsanevi öğelerinizi oluşturabilirsiniz. Aspect’ler, özellikle takip edebileceğiniz efsanevi öğe ekleridir.

Diablo 4’ün oyun sonu, tipik bir MMO oyunsonunun tam bir kopyası değildir, ancak şaşırtıcı sayıda benzerlik vardır. Hikayedeki krediler aktıktan sonra buna bağlı kalırsanız, muhtemelen kendinizi karakterinizi geliştirmek için günlük bir rutinin içinde, ara sıra diğer oyuncuların size katıldığı açık dünyada dolaşırken bulacaksınız. Yenilecek dünya patronları bile var. Beni kandıramazsın Blizzard. Diğer oyunlarınızı daha önce oynadım.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.