Oyun Haberleri

Until Dawn stüdyosu Supermassive’i kuran kardeşler, 16 yıl sonra birlikte istifa ediyor

Until Dawn for PC

Supermassive’in kurucu ortakları ve kardeşler Pete ve Joe Samuels, muhteşem Until Dawn’la tanınan geliştiriciden ayrıldıklarını duyurdular (tesadüfen PC için yeni duyuruldu). Pete Samuels, Guildford merkezli stüdyonun 2008’deki kuruluşundan bu yana CEO’su olarak görev yapıyor ve bu, son dönemlerin büyük Psygnosis ve Electronic Arts’taki çalışmalarını da içeren bir kariyerin ardından geldi. Joe Samuels şirketin ticari direktörü olarak görev yaptı.

“Supermassive Games’in CEO’su olarak geçirdiğim 15 yılın ardından çok zor bir karar alarak görevimden ayrıldım ve işi bıraktım.” Pete Samuels LinkedIn’de şöyle dedi:. “Kararım tamamen sağlık nedenleriyle ilgili ve hafife alınmadı. Yıllar önce Joe Samuels ve benim kurduğumuz şeyle gurur duyuyorum ve her zaman da gurur duyacağım ve Supermassive takımına ve onların yaptıkları muhteşem şeylere hayranlık duyuyorum. başardık.

“Supermassive’e inanılmaz yolculuğunun bir sonraki aşamasında rehberlik edecek, Robert Henrysson liderliğindeki yetenekli yeni bir liderlik ekibinin yönetimi altındaki gelecekleri konusunda heyecanlıyım.”

Henrysson, Supermassive’in yeni CEO’su ve Nordisk Games’in ortağıdır. 2022’de stüdyoyu satın aldı. Daha önce Avalanche Studios’ta (Just Cause geliştiricisi) başkan ve geçici CEO olarak görev yaptı. Hogwarts Legacy geliştiricisi değil) ve Supermassive’i “dünyanın önde gelen stüdyolarından biri” olarak adlandırıyor ve “Daha yeni başlıyoruz” diye ekliyor.

Henrysson ayrıca ayrılan kardeşlere saygı duruşunda bulundu:

“Kurucular Pete Samuels ve Joe Samuels, dünya çapında milyonlarca oyuncuyu hem heyecanlandıran hem de korkutan oyunlar yaratan, BAFTA ödüllü inanılmaz bir stüdyo kurdular. Arkadaşlar, bir sonraki bölümünüzün ve hak ettiğiniz dinlenmenin tadını çıkarın.”

“‘Oldukça keyifli bir yolculuktu: yol boyunca birlikte çalıştığım herkese teşekkürler” dedi Joe Samuels. “Stüdyonun gelecekte yapacağı harika şeyleri sabırsızlıkla bekliyorum.”

Samuels kardeşler Supermassive’i şu anda 350’den fazla kişinin çalıştığı bir stüdyoya dönüştürdüler, ancak buradaki yol sadece BAFTA’lardan ve büyük başarılardan ibaret değildi. Diğer stüdyolar için DLC’ler üzerinde çalışarak başladı, iptal edilen Dr Who macera üçlemesinin bir girişini yayınladı ve ardından bir süreliğine PlayStation Move deneyimlerini geliştirmeye karar verdi: Sony hâlâ hareket teknolojisini geliştirmeye çalışıyordu, bu da yalnızca iş sağlamakla kalmadı, aynı zamanda büyük bir kayıpla da sonuçlandı. Until Dawn olacak oyunun prototipini taşıyın.

OKU  Starfield oyuncusu, sistemdeki her geminin muhtemelen yenilmez olan bir yıldız avlusuna saldırmasını yalnızca metanetli bir korkuyla izleyebilir.

Sony’nin Move’u soğutmaya başlamasının ardından kısa bir süre sonra bir PlayStation 4 oyunu olarak yeniden düzenlenen Until Dawn, Supermassive’in gelecekteki yönünü korku odaklı bir stüdyo olarak tanımladığı ölçüde kritik ve ticari açıdan çığır açan bir başarıydı. Stüdyonun son çalışması Dark Pictures Anthology’nin bayrağı altında; bir sonraki oyun Direktifi 8020 hem beşinci giriş hem de ikinci sezonun başlangıcı (bu ne anlama geliyorsa). Aynı zamanda tek oyunculu Dead by Daylight yan ürünü, The Casting of Frank Stone ve Little Nightmares 3 üzerinde de çalışıyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.