Oyun Haberleri

Vampire Survivors, yaratıcısını mobil kumar oyunları üzerinde çalışmaktan kurtardı

Vampire Survivors

Video oyunu YouTube kanalının son belgeselinde KlipsizEkip, Vampire Survivors yaratıcısı Luca Galante de dahil olmak üzere poncle üyeleriyle, Galante’nin bir mobil kumar oyunu üzerindeki günlük işinden yaratıcı bir çıkış noktası olarak başlayan 2022’nin çığır açan bağımsız nişancı oyununun geliştirme tarihi hakkında röportaj yaptı.

Galante, mahremiyeti konusunda anlaşılır bir şekilde değerli ve belgesel için yalnızca sesli röportajlar sağladı. Aksi takdirde, videoda küçük bir Muppets tarzı Dracula kuklası tarafından küstahça temsil ediliyor. Önce Commodore 64 tuhaflıkları ve daha sonra orijinal PlayStation ile tanımlanan bir çocukluktan sonra Galante, oyunlarda kariyer yapmak için İngiltere’ye göç etti.

Yemek servisinde başladı ve daha sonra diğer oyun endüstrisindeki işleri denedi, ancak kariyerinin çoğunu Vampire Survivors’tan önce cep telefonları için bir slot oyunu yapan bir şirkette geçirmiş görünüyor. Bu istikrarlı, ancak yaratıcı açıdan tatmin edici olmayan günlük iş karşısında Galante, boş zamanlarında daha anlamlı oyun geliştirmede bir çıkış yolu buldu.

Galante, bir süreliğine Unity tabanlı bir RPG üzerinde gece boyunca yorucu bir programa kendini adadı ve ardından ölçeği küçültüp Java’da daha düşük riskli, daha eğlenceli bir proje olarak Vampire Survivors üzerinde çalışmaya başladı. Şu anda Poncle’da Galante ile işbirliği yapan eski bir iş arkadaşı olan Sam McGarry, eski işverenlerinde bir hobi projesi vitrini sırasında meslektaşlarının bir prototip Vampire Survivors’tan kendilerini nasıl koparamadıklarını anlatıyor.

Vampire Survivors’ın öldürücü fiyatı ve nihai meteorik başarısıyla ilgili olarak Galante, “Akıllı bir şekilde fiyatlandırılmadı, adil bir şekilde fiyatlandırıldı” dedi ve Steam’de daha ucuz oyunlara olan tercihinin farkında olsa da çoğunlukla fiyatın Vampire Survivors’ın başlangıçta çok basit yapılarını ve varlık deposu sprite kullanımını yansıtmasını istedi. Vampire Survivors başlangıçta sadece 3 dolara çıktı, daha sonra yeni içerik ve özellikler eklendikçe beş dolara yükseldi.

Noclip’in belgeselinde başka pek çok eğlenceli bilgi de var: “Santa Water” öğesinin adı, İtalyanca “kutsal” kelimesinin kelime oyunudur ve görünümü ve konuşlandırılması, Divinity’deki kutsal alev etkisinden ilham almıştır: Original Sin 2. Ayrıca Galante’nin hâlâ Java’da çalıştığını ve poncle’ın bu işi Vampire Survivors’ın yeni, daha gelişmiş motoruna dönüştürdüğünü öğrenmek beni biraz şaşırttı.

OKU  PSA: Kendinizi Cyberpunk 2077: Phantom Liberty'nin ana görev serisinin dışında tutabilirsiniz

Bu, Galante, poncle veya Vampire Survivors’ın hikayesinin de sonu değil. Oyunun en son ücretli DLC’si, Foscari’nin GelgitleriNisan ayında geldi ve poncle duyurdu en son ücretsiz güncelleme 12 Haziran’da kullanıma sunmadan önce PC Gaming Show’da. Tides of the Foscari sürümüne eşlik eden bir gönderide Galante, “VS’yi gerçekten ancak ben ya da siz bundan bıktıktan sonra bitireceğiz. “

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.