Oyun Haberleri

Get Out ve The Purge’ın arkasındaki film stüdyosu ‘orijinal, korku temalı’ oyunlar yapacak

A close-up of Daniel Kaluuya shedding tears in a scene from Get Out.

Dwayne “The Rock” Johnson’ın oynadığı Get Out, M3GAN ve Tooth Fairy gibi efsanevi filmlerin arkasındaki yapım stüdyosu Blumhouse (yeni sekmede açılır), video oyunlarına giriyor. Şirketin yeni bölümü Blumhouse Games, “yaratıcı vizyonlarını orijinal, korku temalı oyunlarla hayata geçirmek için bağımsız oyun geliştiricilerle ortaklık kuracak” (VG247 aracılığıyla) (yeni sekmede açılır)).

Yeni oyunlar bölümü, “film işinin ruhuna” uygun olarak, bütçesi 10 milyon doların altında olan oyunlar anlamına gelen “bağımsız bütçeli” oyunlara odaklanacak. Şirket, başkanlığına Hohokum, Twisted Metal ve Prey: Mooncrash gibi oyunlara sahip olan Zach Wood’u ve CFO olarak eski Sony finans ve operasyon yöneticisi Don Sechler’ı atadı.

İlgili herkes, yeni bölümün bir parçası olmaktan “heyecanlı” ve “heyecanlı” olmak üzere çeşitli tatlar aldıklarını söyleyen açıklamalar yaptı, bunu size ayıracağım. Ancak, dahil olan kişilerin yaklaşan oyun projelerinin korku temasını ne kadar vurguladıkları ilginç. Blumhouse’un daha önce bahsettiğim “orijinal, korku temalı oyunlar” açıklamasının yanı sıra Wood, kendi açıklamasında “indie oyun alanında korku ve tür için eşsiz fırsat”tan bahsetmişti. Blumhouse’un kredisine göre, yeni bölümüyle ne yapmak istediği konusunda oldukça net bir fikri var gibi görünüyor.

Blumhouse, “orijinal” oyunlara odaklanacağını söyledi, ancak bu, kendi istikrarlı korku özelliklerinin sınırsız olduğu anlamına gelmiyor. Sonuçta, stüdyo sahip olmak yıllar boyunca değişen kalitede şaşırtıcı sayıda korku filmi yaptı. Arınma Gecesi’nin bir video oyunu versiyonunu umabilir miyim? Stüdyo, Oculus’u koyarak bariz slamdunk’u gerçekleştirecek mi? (yeni sekmede açılır) Oculus Rift’te mi? John Carpenter bir şekilde başka bir maaş çekmeyi başarabilecek mi? (yeni sekmede açılır) bundan? Sadece bekleyip görmemiz gerekecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Frogwares'in Lovecraftian Sherlock Holmes yeniden yapımının çıkış tarihi ve yeni, ürkütücü bir fragmanı var