Oyun Haberleri

Megaton Rainfall’ın yapımcısı, Megaton Rainfall’dan bile daha tuhaf görünen yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Megaton Rainfall'ın yapımcısı, Megaton Rainfall'dan bile daha tuhaf görünen yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Megaton Rainfall’ı hatırladın mı? 2017’de piyasaya sürülen, Süpermen gibi uçmak ve güçlerinizi düşman uzaylılarla savaşmak ve ayrıca ara sıra gökdeleni yıkmak için kullanmak hakkında bir VR oyunu. Bugün geliştiriciler bir sonraki projelerini açıkladılar ve daha da garip görünüyor: Tenebris Pictura, Victoria İngiltere’sinde kaçan şeytani dünya dışı varlıklara karşı bir savaşa kapılan paranormal bir araştırmacı hakkında bir “ultra-bedensel aksiyon macerası”. doğaüstü resimlerden.

Fizik yasalarının yıkılıyor gibi göründüğü garip bir adaya davet edildiniz, “karanlık varlıkları” ve nedenini açıklamaya yardımcı olacak ipuçlarını tespit etmek için Aeter Pendulum’u ve psişik yeteneklerinizi (aynı zamanda bir psişiksiniz, btw) kullanacaksınız. etrafınızdaki dünya çok garip bir durumda.

Steam sayfası, “Vücudunuzu tehlikeden gizleyin ve ruhunuzu iblis ordularıyla yüzleşmek için ayırın,” diye açıklıyor. “Ektoplazma barajlarından sıyrılın ve psişik enerji patlamalarınızla karşı saldırı yapın… Ama bu yeterli olmayacak! Nesneleri hareket ettirmeniz ve çevrenizi stratejik olarak hazırlamanız gerekiyor. Nasıl kullanılacağını keşfedecek ve öğreneceksiniz. Bölmek ve fethetmek için garip beceriler ve hileler, sayıca büyük ölçüde az olmalarına rağmen düşmanlarının ilerlemesini durduruyor.”

Bu şimdiye kadar karşılaştığım en net özet değil ve oyun fragmanının benim için gerçekten netleştirdiğini söyleyemem. Yine de kesinlikle ilginç görünüyor: Biraz izometrik keşif, biraz macera tarzı konuşma, biraz çevresel bulmaca çözme ve boyutlararası tuhaflara karşı biraz kurşun cehennemi eylem var – “ultra-bedensel” parçanın neyle ilgili olduğundan şüpheleniyorum. Yanan bir gökyüzünden uzanan bükülmüş dallar üzerinde yarışan dört hayalet at gibi unsurlar tarafından yabancılaştırılan garip bir karışım. Harika görünüyor, evet, ama bu ne anlama geliyor?

Nedenine gerçekten parmak basamıyorum ama fragmandan da biraz Clive Barker’s Undying havası alıyorum. Belki de sadece genel hatlarıyla—varlıklı ama hasta bir hayırsever tarafından gizemli bir adaya davet edilen ve sonunda dahil olan herkes için çok büyük bir soruna dönüşen garip olayları araştırmasını isteyen doğaüstü bir araştırmacı—ve Tenebris Pictura açıkça çok Mekanik olarak farklı oyun. Ancak bu tür bir ani tepki uyandırabilen herhangi bir oyun (kayıt için Undying çok iyidir) kitaplarıma bir kez daha bakmaya değer.

Ayrıca, garip görünüyor ve bu tür şeyleri çok seviyorum. Tenebris Picture 31 Ağustos’ta çıkacak ve PC için Steam ve Epic Games Store’da satışa sunulacak.

OKU  7 Eylül Perşembe için NYT Connections bulmaca ipucu ve cevapları (#88)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.