Oyun Haberleri

Zorlu bilgisayar performansı beni Wo Long’un Wuxia aksiyonunu sevmekten alıkoyamaz

two warriors clashing, face to face with swords locked

Wo Long: Düşmüş Hanedan (yeni sekmede açılır) bir süredir radarımda olan bir oyundu, ancak Steam’deki demosunu denedikten sonra Team Ninja tarafından geliştirilen bu Wuxia aksiyon oyunu tüm dikkatimi çekti. Ben bağlanmış fantastik sayacı sayesinde önünde hiçbir Ruh taklitçisi yokmuş gibi savaşında.

Dark Souls veya Elden Ring’deki ya hep ya hiç savuşturma ile Sekiro’nun daha affedici mükemmel blokları arasında bir şey. Zorunlu Soulslike kaçmanız, değerli yenilmezlik çerçeveleri sağlamak yerine, onları bir karşı saldırıya açmak ve kritik vuruşlar için sendeleme ölçerlerini yükseltmek için düşman saldırılarıyla zamanlanması gereken, gösterişli küçük bir atılımdır.

Bunu yapmak, Fromsoft savuşturmasından çok daha kolaydır, ancak kısa bir gecikme ve bir sayacı çivilemeden atlattığınızda, istenmeyen e-postaları ağır şekilde cezalandırır. Hissettiriyor inanılmaz bir patron dövüşünde karşıdan karşıya geçmek için ve Wo Long’un daha önemli savaşları, bana Sekiro’da “iyi olduğum” zamanı hatırlatan ilgi çekici bir ritme sahip.

Şimdiye kadarki hikaye destansı bir saçmalık, ama mükemmel bir tarih-fantezi bulamacının sizi yıkamasına ve burun deliklerinizi doldurmasına izin veriyor⁠ – evet dostum, Sarı Sarıklılar, Sarı Cennet, Gök Mavisi Cennet, hepsi harika. Onunla yuvarlanabilirim. Bir dizi özel isme rağmen, Han Hanedanlığı ortamını gerçekten kazıyorum ve Wo Long’un Wuxia titreşimleri gerçekten iyi bir takılma sağlıyor.

Bununla birlikte, PC taşıma işi, en azından bu demoda oldukça kötü bir askıda kalıyor. Kare hızı 60 fps ile sınırlıdır, seçenekler menüsü oldukça seyrektir ve bu seçeneklerde hiçbir değişiklik yapmamak beni 1440p’de sabit bir 60’a getirmedi. RTX 3070’im %65’i aşarken minimum CPU kullanımım vardı, ancak Wo Long, ekrandaki herhangi bir yoğun aktiviteden bağımsız olarak oynadığım çoğu zaman 50’li yılların ortalarında boşta zirve yapmaktan memnundu.

Yine de Games for Windows Live’da Dark Souls: Ready to Die Edition’ı yaşadım ve buna tahammül edebilirim. Wo Long’un demosu tam bir patlama ve 3 Mart’ta piyasaya sürüldüğünde tam oyuna taşınan ilerleme ile oldukça cömert.

OKU  İnternet karesi: Oyun Ödülleri'nde meme çökerttikten sonra, 'reform görmüş ortodoks haham' Bill Clinton, Elden Ring'e geliyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.