Oyun Haberleri

13’üncü Cuma’ya yalnızca dokuz gün kaldı: Oyun sonsuza dek satıştan kalkıyor

Friday Friday gotta get dead on FRiday

13’üncü Cuma’dan önce sadece bir hafta kaldı: Garip bir isme sahip ama şaşırtıcı derecede iyi çok oyunculu slasher The Game, 31 Aralık’ta satıştan kaldırılacağı için sonsuza kadar Camp Crystal Lake’e geri dönüyor.

IllFonic tarafından geliştirilen ve 2017 yılında piyasaya sürülen Friday the 13th: The Game’de, hayatta kalan gruplardan oluşan bir grup oyuncu tarafından kontrol edilen Jason’ın Camp Crystal Lake’in çevresinden dolaşarak yaratıcı ve tüyler ürpertici yöntemlerle elinden gelen her oyuncuyu öldürmesinden kaçmaya çalışıyordu. Her ne kadar uçlarda biraz kaba olsa da, lisansın akıllıca bir uyarlamasıydı ve doğru insan grubuna ulaşırsanız tam bir patlama olabilir. Tyler, incelemesinde Dead by Daylight’tan “daha zengin komedi potansiyeline ve yapılacak daha çok şey” olduğunu söyleyerek ona 75 puan verdi.

Oyunun kendisi iyi olsa da etrafındaki her şey sorunlarla kuşatılmış görünüyordu. Oyunun lansmanı, görmezden gelinmesi imkansız olan sunucu sorunları nedeniyle sekteye uğradı. Friday the 13th lisansının mülkiyetiyle ilgili bir dava, oyunun DLC planlarını raydan çıkardı ve özel sunucuları Kasım 2020’de kapatıldı, ancak Hızlı Oyun lobileri ve Özel Maçlar oynama yeteneği aktif kaldı.

Yine de oyun üç yıl daha acımasız ama kararlı bir şekilde devam etti. Ancak kaçınılmaz duyuru Temmuz ayında geldi. Gun Media “Zamanı geldi” önemli bir şekilde yazdı Twitter’dan. “13’üncü Cuma lisansımızın süresi 31 Aralık 2023’te dolacak. Bu tarihte 13’üncü Cuma: Oyun artık hem fiziksel hem de dijital olarak satışa sunulmayacak.”

Gun Media geçtiğimiz günlerde bir yayınladı. hatırlatma Oyunun resmi Twitter hesabı aracılığıyla yaklaşan tarihin duyurusunu yapın. Gun Media kurucu ortağı Wes Keltner kişisel hesabında oyunun hayranlarına teşekkür etti. “Bu oyunda edinilen arkadaşlar hakkında sayısız hikaye duyuyorum” diye yazdı. “Kahretsin, ruh eşleri bile birbirini Crystal Lake’te buldu! Bu oyunları insanlar bir araya gelip eğlenebilsin diye yapıyorum.”

Daha fazla gör

Aynı mesajda Keltner, tüm bunlarla ilgili bir parça iyi haberi de yineledi: Oyun “en azından” 31 Aralık 2024’e kadar çalışmaya devam edecek. civarında, bu son uyarıyı dikkate alın. Oyunun fiyatı şu anda Steam’de 4,29 £, çeşitli DLC’ler ise 89p karşılığında mevcut. Sandviçlere daha fazla para harcadığımı düşünürsek bu pek de kötü bir anlaşma değil.

OKU  Victoria 3'ün en son DLC'si, biraz devrim için kışkırtacak olan Lenin de dahil olmak üzere bir dizi tarihi figür ekliyor

Yalnızca bir yılı kalmış olabilecek bir oyunu almaktan hoşlanmıyorsanız, geliştirici IllFonic başka lisanslı asimetrik çok oyunculu oyunlar da yapmaya devam etti, ancak bunların hiçbiri ilk denemeleri kadar iyi değil. 2021’in Predator: Hunting Grounds’un iyi bir çekirdeği vardı, ancak ikonik uzaylısını çok oyunculu parçalarda fazla yabani hale getirdi. Daha yakın zamanda IllFonic, Ghostbusters: Spirits Unleashed’ı piyasaya sürdü, ancak Noah incelemesinde buna pek değinmedi ve bunu “biraz sıkıcı” olarak nitelendirdi. Sonuçta, Texas Chainsaw Massacre oyununu (aynı zamanda Gun Media tarafından da yayınlandı) almanız veya sadece güzel Dead by Daylight oyununa bağlı kalmanız muhtemelen daha iyi olacaktır.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.