Oyun Haberleri

14 Eylül Perşembe için NYT Connections bulmaca ipucu ve cevapları (#95)

NYT Connections puzzle

Günümüzün NYT Bağlantılarıyla ilgili tüm sorunlarınızı yardımımızla birkaç dakika içinde çözün. Kendinize nazik bir teşvik vermeniz gerekiyorsa bu sayfada her bir renk grubu için bir ipucu ve son tahmininize kaldıysanız 14 Eylül (#95) bulmacasının cevaplarının tam listesi var.

Today’s Connections klasik bir çapraz kablo vakasıyla beni tuzağa düşürmeyi başardı. Doğru yolda olduğumdan o kadar emindim ki, birdenbire ortaya çıktı ki, kurtulmayı reddettiğim tek kelime başımı belaya sokan kelimeydi. Kendimi Connections oyunumun en büyük düşmanı olmaktan kurtarmak için gelecekte daha az katı düşünmeyi hatırlamam gerekecek.

NYT Connections bugün ipucu veriyor: 14 Eylül Perşembe

Bu yararlı ipuçlarıyla kendinizi o korkunç “Bir uzakta…” mesajlarından kurtarın.

Sarı: Bunu çözmek için temel biyolojiye ihtiyacınız olacak. Küçük, yuvarlak, ışığa duyarlı bir vücut parçasının çeşitli parçalarının adlarını arıyorsunuz.

Yeşil: Sahte ve sahtekârlar bu kelime grubunu oluşturur. Kaçakları ve şüpheli kopyaları düşünün, yanılmayacaksınız.

Mavi: Tecrübeli subaylardan hevesli amatörlere kadar herkes bu kelimeleri kullanabilir; ancak yalnızca yayınlarda. Geri kalanımız için bu terimler genellikle filmler ve huysuz video oyunu askerleri için kullanılır.

Mor: Bu isimler o kadar güzel ki neredeyse yüksek sesle söyleyebilirsiniz. Aslında birisi bunu zaten yaptı.

NYT Bağlantıları yapboz oyunu

(Resim kredisi: NYT)

Tüm yanıtlara hazır olana kadar daha fazla kaydırmayın!

NYT Connections bugün cevap veriyor: 14 Eylül Perşembe (#95)

Yardıma mı ihtiyacınız var? Sen ona sahipsin.

Sarı: Iris, Lens, Öğrenci, Retina (Göz parçaları)

Yeşil: Sahte, Sahte, Sahte, Yapmacık (Sahte)

Mavi: Kopyala, Dışarı, Bitti, Roger (Radyo dili)

Mor: Alejandro, Lola, Michelle, Stan (İsimleri olan şarkılar)

New York Times’ın Connections bulmaca oyunu hakkında daha fazla bilgi

Connections, görünüşte alakasız dört kelimeyi birbirine bağlayan ortak noktayı bulmanız gereken NYT’nin en yeni popüler bulmaca oyunudur. Dört hata yapmadan önce giderek zorlaşan dört kelime grubunun tamamını bulabilir misiniz? Unutmayın: Her günün sadece bir çözümü vardır, bazı kelimeler olsa bile Bakmak sanki birden fazla gruba ait olabilirler ve tabloyu istediğiniz kadar karıştırabilirsiniz (ve yapmalısınız). Beyninizi kelimeleri farklı bir şekilde okumaya teşvik etmenize yardımcı olabilir.

OKU  Apex Legends, bir çöpçatanlık sisteminin şimdiye kadarki en büyük revizyonunu mu yapıyor?

Bağlantılardan hoşlanıyorsanız Codenames masa oyununa göz atmalısınız. Bu, oyunculara ipuçları kullanarak bir tablodan belirli kelimeleri tahmin etme görevi veren popüler bir parti oyunudur. Connections’da olduğu gibi oyunun özü, kelimelerin kaç farklı yoruma sahip olabileceğinde yatmaktadır. Connections ayrıca New York Times’ın 2022’de satın aldığı hit bulmaca oyunu Wordle’a da açıkça borçludur. Belki de en bariz olanı, bulmacanızın sonuçlarını sosyal medyada diğer oyuncularla paylaşmanıza izin vermek için renkli emojiler kullanmasıdır:

Bağlantılar
Bulmaca #80

Her renk dört kelimeden oluşan bir gruba karşılık gelir; karışık renkli bir satır, bir gruptaki tamamen eşleşmeyen bir veya daha fazla kelimeyi yanlış tahmin ettiğinizi gösterir. Satırlar aynı zamanda Bağlantılar bulmacasını hangi sırayla çözdüğünüzü de gösterir. Sıraların hepsi eşit yaratılmamıştır: New York Times onları sarıdan başlayarak mora doğru “basit”ten “zor”a doğru sıralar.

Connections arkadaşlarınızı göstermek mi yoksa sadece kendinize meydan okumak mı istiyorsunuz? Önce mor kelimeleri belirleyerek ve ilk tahmininizde onları tutturarak başlamaya çalışın!

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.