Oyun Haberleri

18 yıl geçmesine rağmen The Elder Scrolls 4: Oblivion’ın eşsiz komedi zamanlaması hala viral olmaya yetiyor

A man in armour snarls at the camera in The Elder Scrolls 4: Oblivion.

Oblivion pek çok kişinin favori Elder Scrolls oyunu değil; bu isim genellikle selefine ya da halefine gider, ancak tartışmasız en komik olanıdır. Evet, Morrowind, bir dev size saldırdığında Lusty Argonian Maid’i ve Skyrim’i sizi Ay’a göndermişti, ancak Oblivion’ın teknolojisi ve oyunculuğu mükemmel bir simyayla birleşerek tamamen çaba harcamadan zahmetsiz bir komedi üretti.

Aslında bu o kadar iyi ki, New Blood’dan Dave Oshry’nin yanlışlıkla komik bir Vinesauce videosuna dikkat çekmesinin ardından oyunun kasıtsız komik dehasının klipleri son birkaç gün içinde Twitter’da viral hale geldi (başka bir Twitter kullanıcısı tarafından gönderildi, RollingTim Değil) paranoyak Neville’in Yaramaz Nels’i bir yıldırım patlamasıyla kesinlikle yok ettiği oyunun Whodunit görevinden.

Daha fazla gör

Bu durum işleri yoluna soktu ve çok geçmeden Twitter’ın büyük bir bölümü şimdiye kadar piyasaya sürülen en güzel şaka oyunlarından birinin herkesin favori klipleriyle doldu. Bir zindan tuzağı onu tavandaki sivri uçlardan oluşan bir yuvaya doğru iterken orman elf şövalyesi sakin bir şekilde “Elveda” diyor. Kar sapıkları var. Konuşmanın ortasında aniden altı farklı boyuta çekilen adam var. Bu oyunda her şey var ve endişelenmeyin, bunları aşağıda paylaşacağım.

Ama itiraf ediyorum, klipler beni düşündürdü. Her ne kadar Bethesda’nın daha yeni oyunlarının teknoloji ve yapı açısından Oblivion’un belirlediği şablondan çok farklı hissetmediğini söylesek de, modern çağda bu tür şeylerle 2006’ya kıyasla çok daha az karşılaştığınızı düşünüyorum.

Bir yandan bunun iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Oyunların kendilerini parçalama olasılığı eskisine göre daha az, ancak bazı nostaljik yanımın bu eski oyunların büyüleyici kırılganlığını özlediğini itiraf etmeliyim. Bu şeyler kesinlikle harika ve ayrıca, Bethesda oyunlarında artık hatalar yok gibi değil, sanki sahip oldukları böceklerin, çamur yengeçleri hakkında bir sohbetin ortasında tanrısıyla buluşmaya bir adam gönderme olasılığı daha düşük gibi geliyor. Ya da belki yanlış oynuyorum.

Durum ne olursa olsun, burada insanların şu ana kadar paylaştığı en sevdiğim kliplerden birkaçı var ve çok daha fazlasını şurada bulabilirsiniz: Oshry’nin orijinal gönderisine ilişkin alıntı tweetleri. Oblivion, onların dediklerine kulak asma, sen benim için kesinlikle çok güzelsin.

Daha fazla gör

Daha fazla gör

Daha fazla gör

Daha fazla gör

Daha fazla gör

Daha fazla gör


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Blizzard yanlışlıkla bazı Diablo 4 koleksiyon sürümlerini bir ay erken mi gönderdi? Ah, belki