Oyun Haberleri

Wordle oyuncuları, New York Times’tan bu yeni günlük bulmacayı denemeli

A number puzzle

eğer bir Kelime oynatıcı (yeni sekmede açılır), bu hafta The New York Times’ta test edilen yeni bir günlük bulmacaya göz atmak isteyebilirsiniz. Bu yapboz harflerle değil sayılarla ilgili; ama belki de oyunlarda tekrar altını üstüne getirmeyi umarak, renk şeması çok Wordle oyuncuları için tanıdık.

Evet, yeni oyunun beta sürümü, Wordle’ın doğru yere bir mektup aldığınızı bildirmek için kullandığı yeşilin aynı çekici tonunu içeriyor. Bir yıl kadar Wordle oynadıktan sonra, o rengi görünce biraz acele etmek için eğitilmiş gibi hissediyorum. Akıllı hareket, NYT! Beni zaten bağladın.

Yeni günlük sayı bulmaca oyunu, uygun bir şekilde, rakamlarve kuralların anlaşılması oldukça basittir. Bir hedef numara ve o hedefe ulaşmak için birleştirmeniz gereken diğer altı numarayı verdiniz. Hedefe ulaşmaya çalışırken bu altı sayıyı toplayabilir, çıkarabilir, çarpabilir veya bölebilirsiniz ve bulmacayı çözmek için tüm sayıları kullanmanıza gerek yoktur.

Digits’te size her gün, her biri bir öncekinden daha zorlu olan beş günlük bulmaca verilir. Bugünün ilk bulmacasında hedef 55 ve size verilen sayılar 1, 2, 4, 5, 10 ve 25. Başlamak için iyi bir yer 5 x 10, yani size 50 verir. Bir sonraki hamlenizde 55 hedefine rahatlıkla ulaşabileceğinizi tahmin ediyorum.

Ancak bu aperatiften sonra bulmacalar hızla zorlaşıyor. Şans eseri, Wordle gibi, ilk denemede başarmak zorunda değilsiniz. Hedef sayıya tam olarak ulaşamazsanız tahminlerinizi geri alabilir ve tekrar deneyebilirsiniz.

Bu tür bir sayı bulmacası, televizyon şovunu daha önce gördüyseniz tanıdık gelecektir. geri sayım (yeni sekmede açılır)– ve Birleşik Krallık’ta 40 yılı aşkın bir süredir devam ettiği ve yaklaşık 8.000 bölümü (artı bir komedi yan ürünü (yeni sekmede açılır) ki bu çok daha eğlenceli).

OKU  Call of Duty: Modern Warfare 2 Hayranları Santa Sena Sınır Geçişini Nasıl İyileştireceklerini Tartışıyor

İçinde New York Times blog gönderisi (yeni sekmede açılır) Digits hakkında, Countdown ve Des Chiffres et des Lettres adlı bir Fransız şovu ilham kaynağı olarak gösteriliyor. Fransız şovunu izlemedim ama Countdown’daki sayı turlarında yarışmacılara üç basamaklı bir sayı veriliyor ve ona ulaşmak için çarparak, bölerek, çıkararak ve ekleyerek diğer altı sayıyı kullanmaları gerekiyor. Bu Rakamlar, hemen hemen.

Rakam bulmaca örneği”

Deneyebilirsin rakamlar (yeni sekmede açılır) bu haftaki beta testi sırasında. Kadroya kalıcı olarak eklenip eklenmeyeceğine gelince, bu, insanların buna nasıl tepki vereceğine bağlı olacak. The New York Times, “Test sonuçlarına göre yeşil ışık komitesi, oyunun kodlandığı ve tasarımların tamamlandığı geliştirme aşamasına geçip geçmeyeceğine karar verir” diyor. “Oyuna verilen yanıt takımın umduğu gibi değilse, komite daha fazla ayarlamanın yararlı olup olmayacağına veya oyunun gelişiminin sona ermesi gerekip gerekmediğine karar vermelidir.”

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.