Oyun Haberleri

Fractal Design’ın muhteşem yeni Terra PC kasası, siberpunk estetiğini küçümsememi haklı çıkarıyor

Fractal Design'ın muhteşem yeni Terra PC kasası, siberpunk estetiğini küçümsememi haklı çıkarıyor

Yeni Terra Mini-ITX PC ile Fraktal Tasarım geliyor. Ve PC oyun alanına hala hakim olan RGB banyolu canavarlıkları sevmeme konusunda kendimi çok iyi hissettiriyor.

Cyberpunk estetiğine olan nefretimden şikayetçiyim ve bundan muhtemelen tahmin edersiniz ki, RGB aydınlatmalı PC kasalarından pek hoşlanmam. Neyse ki, Fractal Halkla İlişkiler Başkanı Victor Elveljung’un bugün ürün lansman etkinliğinde bana söylediği gibi, “Bu konuda arkanı kolladık.”

Fractal Design’dan Susana Hernando, bana şirketin hakim RGB LED estetiği hakkındaki düşüncelerini anlatıyor: “Bu konuyu farklı bir şekilde ele alıyoruz.” “Bu bir tür İskandinav ve Aurora Borealis’e dayanıyor, bunun arkasındaki fikir bu.”

Bu kesinlikle çok daha incelikli bir yaklaşım ve bunu takdir ediyorum. Ancak Hernando’nun da belirttiği gibi, “RGB isteyenler için, elbette buna sahip olabilirler,” diyor, şirketin diğer sayısız bilgisayar kasası tasarımına atıfta bulunarak.

Fractal Design Terra kasanın kendisi bir Mini-ITX kasasıdır. Sadece 343 x 153 x 218 mm boyutlarıyla, muhteşem minimal estetiği ve yumuşak, yuvarlatılmış köşeleriyle gerçekten ince. Her iki tarafta da katlanır martı kanadı kapılar ve küçük bir deri sekme yardımıyla geriye doğru kayan ve çıkan bir üst panel bulunur. Orada kasayı sağlam tutan hiçbir bileşen olmadığında çıkarmak biraz zor ve ekiple sohbetimi bölen yüksek bir takırtı sesi, başka birinin de biraz sorun yaşadığını düşünmeme neden oldu.

Terra, USB bağlantı noktalarını çevreleyen ön tarafta masif ahşap bir levha ile çoğunlukla alüminyumdan yapılmıştır. Bunlardan biri, hızlı şarj ve 10 Gb/sn aktarım hızlarına sahip bir USB 3.1 Gen 2 Type-C’dir. Ahşap panel her birinde benzersizdir, bu nedenle Scandi tasarımını seven arkadaşlarım için kopyala yapıştır işlemine gerek yoktur.

OKU  Hitman'ın iki yıldaki ilk yakalanması zor hedefi, bir IRL DJ'in ritmini düşürmenize izin veriyor

Panellerin tamamı kumlanmış ve eloksallanmıştır, bu da ona kaba bir his ve yaklaştığınızda biraz ışıltı verir. Terra üç renkte gelir: Gümüş, Yeşim ve Grafit. Elveljung, ne yazık ki anotlama işleminin “beyaz renk grubuyla pek iyi gitmediğini” açıklıyor, ancak içimdeki kar kraliçesini beslemese bile yine de harika görünen bir kasa.

En Yüksek Depolama

Mavi arka planda SATA, NVMe M.2 ve PCIe SSD'ler

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi SSD: piyasadaki en iyi katı hal sürücüleri
Oyun için en iyi PCIe 4.0 SSD: yeni nesil indi
En iyi NVMe SSD: SSD iyiliğinin bu şeritleri
En iyi harici sabit sürücüler: ufkunuzu genişletin
En iyi harici SSD’ler: oyun dizüstü bilgisayarları ve konsolları için eklenti yükseltmeleri

Kasanın içinde de küçük bir hile var, yedi tam sayı hareket içeren yandan kayan bir anakart plakası. Bu, toplamda 30 mm’lik bir esneklik anlamına gelir; özellikle bazı insanlar daha küçük bir kasada bile büyük RTX 4090 için alana öncelik vermek isteyecekleri zaman hoş bir dokunuş. Ve evet, merak ediyorsanız, oraya sığıyor; kurucular baskısı zaten öyle. Tamam, fazla yer yok, ancak alan eksikliğini karşılamak için fazlasıyla yeterli havalandırma var gibi görünüyor.

Oh ve ayrıca bir PCIe 4.0 yükseltici kablosuyla birlikte gelir, bu da dikey montaja zorlandığınızda bir zorunluluktur.

Terra serisi, üç rengin tümü için 180 $ (Birleşik Krallık’ta yaklaşık aynı) olarak geliyor ve çok yakında tüm iyi perakendecilerde bulunacaktır.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.