Oyun Haberleri

30 yıldan fazla sürdü ama sonunda gerçekleşiyor: Jean-Claude Van Damme Mortal Kombat’a geliyor

30 yıldan fazla sürdü ama sonunda gerçekleşiyor: Jean-Claude Van Damme Mortal Kombat'a geliyor

Mortal Kombat karakteri Johnny Cage, gerçek dünyadaki aksiyon yıldızı Jean-Claude Van Damme’den büyük ölçüde esinlenmiştir; öyle ki, Cage’in orijinal görünümü temelde JCVD ​​filmi Bloodsport’tan doğrudan bir alıntıdır. 30 yıldan fazla sürdü ama artık Mortal Kombat evreninde gerçek bir anlaşma var: Brüksel’den Gelen Kaslar, gelecek Mortal Kombat 1’de Johnny Cage için isteğe bağlı bir görünüm olarak satışa sunulacak.

Van Damme’ın Mortal Kombat 1’deki görünüşü -tabii ki- Johnny Cage’in JCVD’nin pahalı Avrupa spor arabalarından birinde gezintiye çıktığı nedensizce acımasız bir ölümle sonuçlanan çılgınca şiddet içeren bir fragmanda ortaya çıktı. (En azından çoğu öyle.) Oldukça tipik bir Mortal Kombat oyunu ve yıllar boyunca gördüğümüz bazı bitiricilerle karşılaştırıldığında neredeyse ölçülü.

Fragmanda gerçekten hoşuma giden şey, Van Damme’ın her şeyin doğasında var olan absürdlükle birlikte hareket etmesi. Johnny Cage, her zaman MK kadrosunun diğer üyelerinden daha açık bir şekilde gülmek için canlandırılmıştır, bunun temel nedeni karakterin doğasıdır: Talihini tersine çevirmek için o kadar çaresiz ki, bir ölümüne dövüş turnuvasına katılan, solmakta olan bir Hollywood kahramanı. açıkça hiçbir işi yok.

İnce tenli film yıldızları bu tasviri tamamen gurur verici bulmayabilir – Cage kesinlikle Komic rahatlama diyebileceğiniz türden bir şey – ama Van Damme onu benimsiyor gibi görünüyor. En azından buna uymaya istekli: Hatta Johnny Cage’in harika “Old Skool vs New Skool” Mortal Kombat 11 fragmanındaki en komik anını taklit ediyor.

(Resim kredisi: NetherRealm Studios)

(Resim kredisi: NetherRealm Studios)

İlginç yan not: Mortal Kombat, başlangıçta Van Damme’ın baş karakter olduğu Street Fighter’ın cesur bir versiyonu olarak tasavvur edilmişti. Bu başarısız olduğunda – Van Damme o zamanlar gücünün zirvesine yeni ulaşıyordu ve muhtemelen bir video oyunuyla oynamaya ne zamanı ne de ilgisi vardı – tasarım bugün bildiğimiz oyuna dönüştü.

Mortal Kombat’ın ortak yaratıcısı Ed Boon, Hot Ones’ın yakın tarihli bir bölümünde “Asıl amacımız Van Damme: The Arcade Game’i yapmaktı” dedi. “Bloodsport büyüktü ve Universal Soldier’dı. Biz de ekibini aradık ve ‘Van Damme’ı temel alan bir oyun yapmak istiyoruz’ dedik. Reddetti mi, yoksa bu ona hiç ulaşmadı mı bilmiyorum. ya da buna benzer bir şey, ama – yine, bunlar bir video oyunu yapmak isteyen 20’li yaşlardaki birkaç çocuk – Van Damme’ın nasıl ‘Hayır, hayır, bunu yapmıyoruz’ diyeceğini görebiliyorum.

OKU  Söylenti: Nintendo Switch 2 Sızıntısı Sistem Özelliklerini Açıkladı

“Birkaç kez onunla ileri geri gitmeyi denedik. Bu sefer piyangoya çıktık ve onu yakaladık. Aslında onun sesine sahibiz, Johnny Cage karakteri olacak ve tam bir daire çiziyor. an.”

Biraz ironik bir şekilde, ilk Mortal Kombat’ın çıkışından iki yıl sonra Van Damme, Raul Julia, Ming-Na Wen ve Kylie Minogue’la birlikte başrol oynadığı büyük bütçeli Street Fighter filmini Guile rolüyle yönetti.

Jean-Claude Van Damme, altı DLC karakterine (Quan Chi, Ermac, Takeda Takahashi, Peacemaker, Omni-Man ve Homelander) ve beş DLC karakterine erken erişim sunan Kombat Paketi kapsamında Johnny Cage için bir görünüm olarak satışa sunulacak. yeni Kameo Savaşçıları, bunların tümü lansmandan sonra piyasaya sürülecek. Van Damme oyuna gelen tek büyük isim değil – JK Simmons ve Megan Fox da kadroda – ama kendisi gibi görünen tek kişi olma gibi eşsiz bir ayrıcalığa sahip. Bu zamanla ilgili.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.