Oyun Haberleri

Endişelenme, Atlus 13 yıllık oyununu yayınladığın için seni cezalandırmayacak

Persona 3

Atlus yaklaşımını yumuşatıyor gibi göründüğü için, Persona flamalarının korkusu yok. Geliştirici, Persona 3 Portable için hiçbir katı akış kısıtlaması olmayacağını çok nazik bir şekilde duyurdu. (yeni sekmede açılır)ilk olarak 2009’da piyasaya sürülen ve 2006’da piyasaya sürülen bir oyunun güncellenmiş bir versiyonu olan bir oyun.

Atlus’un on yıldan daha eski bir oyun için düzene sokma yönergeleri yayınlaması bile neredeyse komik görünüyor, ancak geçmişte diğer Persona oyunları için ne kadar zor olduklarını düşünürsek mantıklı geliyor. Özellikle Persona 5 Royal (yeni sekmede açılır)r hayranlarla pek iyi gitmedi. Kısıtlamalar başlangıçta oyun içi tarihi olan 24 Aralık’tan sonra, yani oyunun üçüncü perdesi başlamadan hemen önce yayın yapılmamasını gerektiriyordu. İnternette başka her yerde ortaya çıkmalarını tam olarak engellemese de, büyük spoilerlerden kaçınmak için anlaşılır bir girişimdi. Hayır, kesinlikle rastgele bir Facebook yorum bölümünde birinin benim için büyük bir olay örgüsünü bozduğuna kesinlikle inanmıyorum.

Persona 5 Strikers’ın bile bazı anlamsız kısıtlamaları vardı (yeni sekmede açılır) oyundan alınan herhangi bir yakalamanın her platformun ilgili özel işlevleri aracılığıyla yapılmasını talep etmek gibi içerik oluşturma konusunda. Bu, PlayStation ve Nintendo Switch için yakalama kartı kaydı olmadığı anlamına geliyordu ve PC kullanıyorsanız, Atlus her çekim ve ekran görüntüsüne bir tomar telif hakkı metni eklemenizi istedi. Ayrıca, ödeme duvarlı sitelere akış yapılmamasını ve oyunun sonu hakkında herhangi bir şey paylaşmaktan kaçınmasını istedi.

Bu sefer Persona Central olarak (yeni sekmede açılır) raporlar, her şey biraz daha sakin. Çok uzun zaman önce piyasaya sürülen bir oyun için umulduğu gibi. Atlus’un video yayınlayan veya yayınlayan herhangi birinden en çok istediği şey, yeni gelenlerin deneyimlerinin mahvolmasını önlemek için hikayeyle ilgili veya özellikle spoiler içeren herhangi bir şey olduğunda işaretlemektir. Bu, aynı gün bazı yeni platformlara çıkış yapan Persona 4 Golden’a da uzanıyor.

Persona 3 Portable, 19 Ocak’ta Steam ve Game Pass’e çıkıyor ve Persona 4 Golden da PC için Game Pass’e gidiyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Yılın en iyi isimli oyununun nihayet bir çıkış tarihi var ve sadece 4 ay kaldı