Oyun Haberleri

Valve, Counter-Strike 2’nin bu yaz çıkacağını söyledi, şimdi ‘yakında çıkacağını’ söylüyor

Counter-Strike 2 header image

Valve şu anda Steam’in 20. yılını Valve’ın bildiği tek yolla kutluyor: tüm oyunlarında büyük indirimler ve kötü şakalar. Stüdyo yayınladı önemsiz şeylerle dolu düzgün bir zaman çizelgesi Platform hakkında, Steam’de yayınlanan ilk üçüncü taraf oyununun ne olduğu konusunda kendisiyle tartışmaya başlamasıyla başlayan (Kod adı: Gordon, görünüşe göre, ancak artık listeden çıkarıldığı için Rag Doll Kung Fu da övgü alıyor) ve Valve’ın yılın en büyük oyunuyla ilgili ufak bir haberle sona eriyor.

2023’ün başlarında Counter-Strike topluluğu şaşkına döndü Veri madencilerinin, oyuncuların ve gazetecilerin büyük bir şeyin yolda olduğuna dair çeşitli iddialarının ardından. Oldu: Valve, Counter-Strike 2’yi duyurduOynaması ücretsiz olacak ve tüm oyuncuların değerli kozmetik ürünlerini taşıyacak olan Counter-Strike: Global Offensive’in doğrudan devamı niteliğindedir.

O zamandan bu yana sınırlı bir beta sürümündeydi, başlangıçta oldukça sınırlıydı; CS:GO oyuncu tabanının yalnızca küçük bir yüzdesine izin veriliyordu ve Valve, oyunun “yaz” ayında yayınlanacağını söylüyordu. Birkaç hafta önce kapılar aşağı yukarı herkese açıldı ve bu da Örümcek hislerimi karıncalandırmaya başladı. Ve Steam’deki 20. yıldönümünün sonunda Valve, bunun “yakında” geleceğini söylüyor:

“Yıl henüz bitmedi ancak şu ana kadar büyük bir Steam İstemcisi güncellemesi yayınladık, Counter-Strike 2 betaya girdi (ve yakında çıkacak) ve şu anda Steam Deck’te doğrulanmış veya oynanabilir 11.000’den fazla oyun var.”

Valve’ın “yakında” derken kastettiği şey gelecek hafta, gelecek ay veya gelecek yıl anlamına gelebilir. Demek istediğim, oğlumun “yaz”ına ne yaptığına bir bakın: Aralık ayının ortasında gerçekten hala yaz mı? Sanırım Seattle’ın bazı bölgelerinde cevap evet.

Counter-Strike 2 biraz tuhaf bir devam filmi, zira amaç temelde Counter-Strike: Global Offensive’i yeniden yapmak ama daha iyisi gibi görünüyor. Her şey aynı ama her şey elden geçiriliyor. Örneğin, hâlâ sis bombası kullanacaksınız, ancak artık bunların faydası Valve’ın, oyuncuların görüş için geçici boşlukları patlatmasına olanak tanıyan yeni ve şık duman fiziği sayesinde tamamen değişti. bir tane var yenilenen eşleştirme ve sıralama sistemi. Rakiplerden iyi fikirleri çalıyor. Zaten bir Counter-Strike delisi değilseniz, tüm bu yaygaranın neyle ilgili olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Ama eğer öyleysen, benim gibi, bu bir rüya oyununa benziyorve yeterince erken gelemiyor, Valve’ın zamanı kahrolsun.

OKU  Bugün Wordle: 21 Ekim Cumartesi #854 için ipucu ve cevap

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.