Oyun Haberleri

400$’a satılan bu 34 inç kavisli ultra geniş ekranla en sevdiğiniz oyunların içine girin

Samsung Odyssey G5 |  34 inç |  165Hz |  3440x1440 |  VA |  $549.99

Samsung Odyssey G5 | 34 inç | 165Hz | 3440×1440 | VA | $549.99 Amazon’da 399,99 ABD Doları (150 ABD Doları tasarruf edin)

165 Hz yenileme hızına ve 1 ms yanıta sahip 34 inç ultra geniş canavar. Mini LED arka aydınlatmalı süslü bir model değil, ancak iyi bir kontrast ve yerel FreeSync desteği sunan fiyat için iyi bir ekran.

Amazon, Amerika’nın doğum gününü 400 $’lık 34 inç Samsung Odyssey G5 kavisli ultra geniş oyun monitörü anlaşmasıyla kutluyor. Bu monitör çoğu gün 550 ABD dolarına satılıyor ve bu da yaklaşık 150 ABD doları tasarruf sağlıyor. 400 $, bu boyuttaki kavisli bir monitör için iyi bir anlaşma, ancak bu ekranın şimdiye kadarki en ucuzu değil.

Samsung Odyssey G5, 165 Hz yenileme hızına ve yerel FreeSync desteğine sahip 34 inç kavisli ultra geniş 1440p ekrana sahiptir ve AMD Radeon GPU’ları ve bazı Nvidia kartları için avantajlar sağlar. 21:9 en boy oranı ve 3440×1440 çözünürlüğü ile monitör, sizi ekranda gördüğünüz herhangi bir video oyununa veya çalışma tablosuna kaptırır.

Spesifikasyonları, şu anda Newegg’de 340 $ olan mevcut favori bütçe ultra geniş ekranımız ASRock Phantom’a benziyor.

Bu özel modelin Samsung’un gelişmiş mini LED ekranlarından biri olmadığını belirtmekte fayda var. Ancak yine de 165 Hz’lik saygın bir yenileme hızı, 1 ms’lik hızlı tepki süresi ve etkileyici kontrast sunar. Bu özellikler, onu sürükleyici sims oynamak veya Microsoft Flight Simulator’da pilot olma deneyiminin keyfini çıkarmak için ideal hale getirir.

Amazon listesi, yanlış bir şekilde monitörün bir IPS paneline sahip olduğunu belirtirken, Samsung web sitesinde onaylandığı gibi aslında bir VA paneline sahip. Bu tutarsızlık, alışveriş yapanlar arasında kafa karışıklığına neden olsa da, çoğu için anlaşmayı bozması pek olası değildir.

Bu monitörü daha önce ofisimizde bulunduruyorduk ve fark ettiğimiz tek dezavantaj, sınırlı görüş açıları ve cansız ergonomisiydi. Monitör, sınırlı bir şekilde eğilmeye izin verir, ancak döndürme yeteneklerinden yoksundur.

OKU  Söylentiler: Xbox Game Pass Şimdiye Kadarki En İyi Dövüş Oyunlarından Biri Olabilir

Ek olarak, özellikle parlak değildir ve yaklaşık 250 nitlik bir tepe parlaklığa ulaşır. Parlak bir şekilde aydınlatılmış bir odada kullanmayı planlıyorsanız, ekran en iyi şekilde görünmeyebilir. Ama hey, tamamen karanlıkta oynuyorsanız, Samsung sizin için monitöre sahiptir.

Bu monitörü sadece birkaç ay önce 370 $ gibi düşük bir fiyata satıldığını gördük, bu nedenle aceleniz yoksa daha iyi bir anlaşma için bekleyebilirsiniz. Önümüzdeki hafta en iyi Amazon Prime Day PC oyun fırsatlarından biri olarak geri dönmesi kuvvetle muhtemeldir, bu yüzden gözünüz açık olsun.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.