Oyun Haberleri

Çevrimiçi bir ‘Bullet Chess’ şampiyonası, büyük paralar ve büyük isimler çekiyor

Çevrimiçi bir 'Bullet Chess' şampiyonası, büyük paralar ve büyük isimler çekiyor

Çevrimiçi satranç lideri Chess.com, beşinci yıllık Bullet Chess Şampiyonası turnuvasına ev sahipliği yapıyor ve kadroya bakmak oldukça çılgın. Dünyanın 1 numaralı Büyük Ustası Magnus Carlsen, yükselen Büyük Usta ve önceki turnuva galibi Alireza Firouzja gibi görünecek. Twitch ve YouTube’da 2 milyon abonesine yayın yapmasıyla tanınan, Bullet Chess’in hüküm süren şampiyonu Grandmaster Hiraku Nakamura, geçen yıl neredeyse unvanı ondan çalan Grandmaster Andrew Tang ile bir kez daha karşı karşıya gelecek.

Ah, bir de başka bir Büyük Usta Daniel Naroditsky var; geçen hafta sonu bir Bullet yarışmasında Carlsen ve Nakamura’yı yendi. Toplam ödül havuzu yaklaşık 100.000$’dır.

Bullet Chess, hızlı satranç çeşitleri olarak adlandırılanların en hızlı versiyonudur; Blitz satrancı duymuş olabilirsiniz. Bullet Chess’in bu turnuva versiyonu oyunculara hamlelerini yapmaları için sadece bir dakika verir. Chess.com Bullet Şampiyonası 17-21 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek ve kralların oyununda inanılmaz bir spor olmayı vaat ediyor. Esport, sanırım çevrimiçi oynadıkları için.

Şimdi düşünüyorum da, bu turnuvalar satrancı hem fiziksel hem de dijital olarak transmedya esporu olan ilk oyun yapıyor mu? Her iki şekilde de chess.com/tv, Twitch veya YouTube’da Chess.com uzmanlarının yorumlarıyla izleyebileceksiniz.

Sadece anlıyorsanız, Satranç son birkaç yıldır inanılmaz bir popülariteye sahip. İnternet satrancı, sporun oynanma ve zevk alma şeklini gerçekten değiştirdi, izlemesi de oynaması kadar eğlenceli olan hızlı satranç stillerinin popülaritesini artırmasından bahsetmiyorum bile. O kadar patlayıcı ki Chess.com bu yılın başlarında büyük bir kesinti yaşadı. Chess.com, “Dürüst olmak gerekirse, bu berbat bir durum” dedi, çünkü oyuncuların çoğalması ve büyüme sunucularını kesinlikle çökertti.

Bullet Chess Championship için bu hafta ana etkinlikte altı yer için üç eleme etkinliği olacak. Bu etkinlikler, Chess.com’da çok sayıda isim sahibi olan tüm oyunculara açıktır. Bunlar 6 Temmuz Perşembe günü 09:00 PT/18:00 CEST’de ve ikisi 7 Temmuz 9:00 PT/18:00 CEST ve 12:00 PT/21:00 CEST’de gerçekleşecektir.

OKU  WWE 2K23 İçerik Oluşturucu, Gizli Modelleri ve NPC'leri Yükler

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.