Oyun Haberleri

90’ların klasik nişancı oyunu Star Wars: Dark Forces, Nightdive remaster tedavisini alıyor

90'ların klasik nişancı oyunu Star Wars: Dark Forces, Nightdive remaster tedavisini alıyor

Star Wars: Dark Forces, filmdeki ilk büyük bağlantılı birinci şahıs nişancı oyunuydu ve 1995’te gösterime girdiğinde oldukça etkileyiciydi. Doom kadar hızlı ve kanlı değildi ama yine de öyleydi. kesinlikle Yıldız Savaşları, ve en önemli şey de buydu. Filmlerin ruhunu gerçekten iyi bir şekilde yakaladı ve bazı büyüleyici teknolojik süslemelerle birlikte: Jedi Motoru bazı iddialı seviye tasarımlarına izin verdi.

Dolayısıyla Nightdive Studios’un remaster büyüsünü uygulamaya koyması muhtemelen an meselesiydi. Star Wars: Dark Forces Remaster, her zamanki geliştirmelerle birlikte “2023’ün 4. çeyreğinde” yayınlanacak, bu durumda:

  • 4K
  • 120 fps’ye kadar
  • Gelişmiş 3D oluşturma (temel olarak: daha iyi aydınlatma ve efektler)
  • Gamepad desteği (örneğin bir silah tekerleği var)
  • Steam başarıları
  • Yeniden düzenlenen ara sahneler ve “içerik”

Dark Forces ve devamı, Jedi Knight serisinin öncüleriydi ve mevcut en iyi Star Wars oyunları arasında yer alıyor. Rise of the Triad gibi, FPS oyunları için tuhaf bir zamanda, Doom’un her şeyi gölgede bıraktığı ve Quake’in tam 3D’ye geçişinin (klon) çalışmalarına henüz bir anahtar atmadığı bir zamanda piyasaya sürüldü. Elbette, Star Wars lisansı yardımcı oldu, ancak Dark Forces (diğer nedenlerin yanı sıra), 1995 FPS dünyasında bir nevi hayır-hayır olan sinematik sunumuyla dikkat çekiyor. Ayrıca bazı gerçek 3 boyutlu modeller de içeriyordu ve motor, çift katlı haritaları destekliyordu. Andy Kelly birkaç yıl önce büyüleyici bir Karanlık Güçler retrospektifi yayınladı.

Geçen yılın sonlarında piyasaya sürülen bu Dark Forces kaynak limanının yaratıcıları için muhtemelen acı tatlı bir haber. DOXBox’un kalıcı büyüsü sayesinde oynanabilir orijinali denemek istiyorsanız, Steam’de ucuza bulabilirsiniz.

Nightdive Studios ayrıca bugün Turok 3: Shadow of Oblivion’un remaster’ını da duyurdu; bu, otantik (gerçekten eski) boomer atıcı hayranları için bu haftayı çok güzel bir hafta haline getiriyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Skyrim Oyuncusu Oyundaki En Az Yararlı Kılıcı Buldu