Oyun Haberleri

Mod yapımcıları Spelunky 2’yi genişleyen bir Metroidvania’ya dönüştürüyor ve hemen şimdi deneyebilirsiniz

Mod yapımcıları Spelunky 2'yi genişleyen bir Metroidvania'ya dönüştürüyor ve hemen şimdi deneyebilirsiniz

Steam bana ilk Spelunky’de 381 saatim olduğunu söylüyor (yeni sekmede açılır)ancak Spelunky 2’de sadece 74 (yeni sekmede açılır). Bunun nedeni çok basit: O kadar olağanüstü derecede berbatım ki, Spelunky 1’deki beceriksiz girişimlerim, kıyaslandığında virtüöz performanslar gibi görünüyor. Ama bir Metroidvania’ya dönüştürülürse belki de ikinci oyuna daha çok kapılırdım.

Spelunky sayesinde: Kali’nin Gazabı, öğrenebilirim. GamesRadar tarafından tespit edildi (yeni sekmede açılır), Wrath of Kali, sürekli değişen dünyasını tamamen yazılmış bir Metroidvania’ya dönüştüren Spelunky 2 için genişleyen bir moddur. “Spelunky topluluğundaki kendini işine adamış küçük bir mod oluşturucu ekibi” tarafından yaratılan bu araç, şu anda yalnızca demo biçiminde mevcut ve bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor, ancak bu demo bile etkileyici görünüyor.

Şu anda demo üç bölge, benzersiz bir bölüm sonu canavarı, kısayollar, oyun kaydetme işlevi(!) ve kışkırtıcı “gizli şeyler” içeriyor. Artı, ekibin bu yılın sonlarında çıkması planlanan tam sürümde daha fazla patron, alan, güçlendirme ve gizli son için planları var.

Spelunky 2, bir Metroidvania’ya oldukça iyi bir şekilde dönüşüyor gibi görünüyor: Sayısız yükseltmeleri – zıplama botları, jetpack’ler ve benzerleri – yeni bölgelere ulaşmanızı ve yeni engellerin üstesinden gelmenizi sağlayan kalıcı geliştirmeler haline geliyor. Ayrıca artık kontrol noktalarında (kontrol noktaları! Spelunky’de!) yeniden doldurabileceğiniz iksirler şeklinde Soulsborne tarzı bir iyileştirme sistemi var.

Bunun nereye varacağını görmek için can atıyorum. Bu noktada yıllardır Spelunky 2’ye geri dönmeyi düşünüyordum, ancak selefinin yaptığı gibi kancalarını bana asla sokmayı başaramadı. Belki de ihtiyacım olan şey budur. Demoyu denemek isterseniz Spelunky.fyi adresinden alabilirsiniz. (yeni sekmede açılır). Playlunky’nin gecelik sürümünü almayı unutma (yeni sekmede açılır) ile yüklemek için.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Siber bisikletinizi hazırlayın ve Gripper'da bir kıskaçla bir robotun bağırsaklarını sökün
İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Üçüncü Yıldız Savaşları: Jedi oyunu Cal Kestis oyuncusu Cameron Monaghan tarafından onaylandı

Oyun Haberleri

Intel'in Meteor Lake çipleri sonuçta masaüstü bilgisayarlara geliyor

Oyun Haberleri

Bu nişancı oyununun CoD Zombies'in yeniden canlandırılması, co-op'ta harika, ama gerçekten oynamak için can attığım şey eğlenceli Franken modları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir