Oyun Haberleri

Dr Disrespect, Platformlar Arası Oynatma ve Deadrop için Olası Sürüm Penceresi Hakkında Konuşuyor

Dr Disrespect Deadrop screenshots GR collage

Disrespect olarak bilinen ünlü içerik yaratıcısı Herschel Beahm IV, yakında çıkacak oyunu hakkında bazı yeni bilgiler verdi. Deaddrop, olası sürüm penceresi ve platform kullanılabilirliği ayrıntıları dahil. Bunu yaparak, Midnight Society’nin Ekim 2022’den bu yana yayınlarında anlamlı bir şekilde bahsetmediği dikey çıkarma nişancı oyunuyla ilgili aylarca süren sessizliğini bozdu.


Deaddrop bu noktada yaklaşık bir yıldır aktif olarak geliştiriliyor, ancak bugün itibariyle oyun hakkında pek bir şey açıklanmadı. Dr Disrespect’in stüdyosunun, duyurusunun ardından oyunun resmi adını doğrulaması aylar sürdü ve yayıncının kendisi şirketin sözcüsü rolünü etkin bir şekilde üstlendi. Hayranlar daha önce NFT tabanlı Founders Pass satın alabiliyordu. Deaddrop.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Dr Disrespect, Warzone 2 Yayınını Durdurmakla Tehdit Etti

18 Ocak’taki bir yayın sırasında bir hayran sorusuna yanıt veren Dr Disrespect, ekibinin “varsaymak istediğini” söyledi. Deaddrop PS5’te satışa sunulacak. Bu açıklamayı genişleten yayıncı, Midnight Society’nin mevcut planının “platformlar arası geçiş yapmak” olduğunu ve nişancı oyununu hem Xbox Series X hem de PS5’in yanı sıra PC’de başlatmak olduğunu açıkladı. Beahm nihai onayını önerdi Deaddrop’lar platform kullanılabilirliği, oyunun piyasaya sürülmesine “yakın” olması gereken 2024 yılında gelebilir. Satır aralarını okurken, özellikle stüdyonun daha önce yeni bir yayıncılık modeline öncülük etme sözü verildiği göz önüne alındığında, Midnight Society’nin geleneksel yayıncı desteği fikrini araştırıp keşfetmediği hala belirsiz.

OKU  Astarion'un seslendirme sanatçısı Baldur's Gate 3'ü çalalım

Daha önce aynı yayın sırasında, Dr Disrespect şaka yollu Timothy “TimTheTatman” Betar’a “öğütme”ye hazırlanmasını söyledi. Deaddrop” yakın gelecekte. Bu esprinin daha ciddi bir devamında, popüler içerik oluşturucu, Midnight Society’nin hala çok çalıştığını öne sürdü. Deaddrop oyuncuların “ezmek isteyeceği” bir noktaya kadar.

Dr Disrespect bunu açıkça söylemese de Deaddrop en son akışı sırasında farklı platformlar arasında çapraz oyunu destekleyecektir; Deaddrop. Yaklaşan nişancı oyununun bu özelliği desteklemesini beklemenin bir başka nedeni de, en azından rekabetçi FPS oyunları söz konusu olduğunda, çapraz oynamanın yıllardır bir endüstri standardı olması.

Dr Disrespect, yayın yaptığı sürece çapraz oyun atıcılarda amaç yardımının sesli bir eleştirmeniydi, ancak daha önce o bile bunu kabul etti. Deaddrop denetleyici oyunculara bir tür nişan alma yardımı sağlamak zorunda kalacak. Bunu yaparken, Midnight Society’nin yaklaşan oyununu platformlar arası çok oyunculu düşünerek geliştirdiğine dair bir başka güçlü gösterge daha sağladı.

Deaddrop şu anda geliştirme aşamasındadır.

DAHA: Call of Duty: Modern Warfare 2, Deaddrop, FPS Oyunlarında Atış Poligonlarının Önemini Gösteriyor

OKU  Warhammer 40k Geliştiricileri: Gladius, yeni projeleri için harika bir dünya hazırladı

Kaynak: Dexerto

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.