Oyun Haberleri

Rockstar bile Windows 7’yi terk ederken, Tanrı’nın kendi işletim sistemi unutulmaya devam ediyor

Windows 7 physical copy

Geriye dönüp baktığımda, en sıcak anılara sahip olduğum Windows’un XP mi yoksa 7 mi olduğuna karar veremiyorum. XP çok güçlüydü, onunla ilgili bir şeyler sonsuz gibi geliyor, sanki tüm diğerlerinin içinden çıktığı işletim sisteminin ur-versiyonu gibi. Ancak Planescape, Baldur’s Gate ve Vampire: The Masquerade – Bloodlines gibi oyunları ilk kez 7’de elime aldım ve onun saçma aero temaları hala bir şekilde bana benziyor gelecek 2024’te bana. Sanırım hafızamın yıllıklarındaki atasını geride bırakabilir.

Ancak Windows 7 (ve onun daha az sevilen halefi Windows 8), Dodo’nun yolundan gitmeye her zamankinden daha hazır görünüyor. Bu çift için resmi Microsoft desteği geçen yıl sonlandırıldı, Steam bunların üzerinde çalışmayı durdurdu ve şimdi Rockstar Launcher da işletim sistemlerine olan desteğini sonlandırıyor. GTA Online kariyerinize devam etmek için Windows 10 veya 11 çalıştırıyor olmanız gerekecek.

Rockstar, geçen yılın ekim ayında Windows 7 ve 8 desteğinin sona ereceğini açıklamıştı ancak artık o gün geldi çattı. Rockstar, 30 Ocak’ta yayınlanan başlatıcıya yönelik bir yamada “Rockstar Games Launcher’dan Windows 7, 8 ve 8.1 desteğinin kaldırıldığını” duyurdu. Aynı zamanda “küçük hata düzeltmeleri” ve “iyileştirmeler” de duyurdu; çünkü Caesar’ın sırtına bir hançer saplamak bile sizi insanlığın bildiği en bilgi içermeyen yama notlarını yazma şeklindeki eski gelenekten uzaklaştırmamalı.

Ben çocuğum. Çoğunlukla. Sonuçta, devam eden Microsoft desteği olmadan, 2024’te Windows 7 ve 8’i çalıştırmak oldukça riskli bir şey, ancak itiraf etmeliyim ki, ergenliğimin Windows’larının Uttermost West’e yelken açmasını izlemek garip bir nostaljik duygu. İlk Windows’um 98’di ve 1999’da babamın büyük Fujitsu’sunu büyük bir tantanayla çalıştırıyordu, ama herkesin kullanmayı bıraktığını fark edecek kadar büyük değildim. O. Öte yandan bu, ergenliğinizin en sevdiği grubun yaşlanıp turneye çıkmayı bırakmasını izlemek gibi bir duygu: Her şeyin geçiciliğine dair acı-tatlı bir hatırlatma.

Windows 8’in canı cehenneme ama. Microsoft’un yapmaya çalıştığı Metro Kullanıcı Arayüzü neydi? Dünyadaki hemen hemen her masaüstüne bir tablet kullanıcı arayüzü yerleştirip bundan kurtulmayı bekleyemezsiniz. İyi ki kurtulmuşsun, seni canavar şey. Bir daha asla kapımı karartma.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Yeni Toyota SUV, Nintendo Switch ve Mario Kart 8 Deluxe ile Geliyor