Oyun Haberleri

Asus’un yeni oyun yönlendiricileri örümcek gibi görünüyor, Wi-Fi 7’ye hazır

Asus new routers

Wi-Fi, teknoloji dünyasının en bilinen kriptolarından biridir: Hepimiz duyduk, hiçbirimiz görmedik, çoğumuz nasıl çalıştığını bile bilmiyoruz ve adı kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey ifade etmiyor (yeni sekmede açılır).

Son günlerde en yüksek Wi-Fi Wi-Fi 6E standardının tanıtılmasından kısa bir süre sonra Wi-Fi 7 ortalığı kasıp kavurmaya başladığı için daha da anlaşılması zor bir hale geldi. (yeni sekmede açılır)platform onaylanmadan önce piyasaya sürülen ilk yönlendirici ile (yeni sekmede açılır). Bu yıl CES, Wi-Fi 6 tabutundaki son çivi gibi geldi, çünkü 7 yönlendiricinin daha tanıtıldığını gördük ve buna Asus’un bazı canavar görünümlü modelleri de dahildi. (yeni sekmede açılır).

İlki, daha önce görmüşsem bir oyun yönlendiricisidir. Bunu biliyorum çünkü bir an için Babylon 5’ten korkunç bir gölge gemi olduğunu düşündüm. ROG Rapture GT-BE98’de sekiz örümcek bacağı anteni ve görüntüyü tamamlamak için siyah bir kaplama bulunuyor. Bu, daha sonra bol miktarda ROG kızgın gözlerle süslenmiştir. Görünüşe göre bir Canavarı yere sermeye ve bütün gece seninle vesikalık çekmeye hazır.

Rapture GT-BE98, daha ciddi internet işiniz için 5.762 Mbps’ye kadar çıkabilen iki 5GHz bandını ve 11.525 Mbps’ye kadar çıkabilen bir 6GHz bandını destekler. Bununla ilgili bir şey çalıştırmanız gerekirse, 1.376 Mbps 2.4GHz bant da var (2.4GHz, menzil için hala daha yüksek frekanslardan üstündür). Bu, toplamda 25,00 Mbps bant genişliği sağlayan dört bantlı yönlendirici anlamına gelir ve bunun hemen hemen her oyuncu için yapması gerektiğini söyleyebilirim.

Bir sonraki makineniz

(İmaj kredisi: Gelecek)

En iyi oyun bilgisayarı (yeni sekmede açılır): profesyonellerden en iyi hazır makineler
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı (yeni sekmede açılır): mobil oyunlar için mükemmel dizüstü bilgisayarlar

OKU  Çarpıcı 240Hz 32 inç 4K OLED monitör, Asus'un Gamescom ürün zenginliğinin yıldızı

Biraz daha sakin bir şeyin peşindeyseniz üç bantlı Asus RT-BE96U’yu tercih edebilirsiniz. Bu, sert muadili ile oldukça benzer görünüyor, ancak Wi-Fi 7 devre tasarımıyla kızgın göz çıkartmalarını daha siyah lehine bir kenara bırakıyor. Benzer şekilde, bu yönlendirici 6GHz, 5GHz ve 2.4GHz bantlarında öncekiyle aynı hızları elde edebilir, ancak kızgın gözlerin açıkça sağladığı ekstra banttan yoksundur. Bu, bu üç bantlı yönlendiricide 19.000 Mbps’ye kadar toplam bant genişliği ekler.

Bunun dışında, her iki yönlendirici de benzer özellikler sunar ve muhtemelen aynı dört çekirdekli 2,6 GHz işlemcilere sahiptir. GT-BE98, RT-BE96U üzerinden fazladan bir adet 10 GB LAN bağlantı noktasına sahiptir ve oyun oynamak için daha iyi bir bağlantı sağlamayı amaçlayan oyun hızlandırma özelliğine sahiptir. Bu nedenle, oyun oynamak için güçlü bir yönlendirici arıyorsanız, GT-BE98 bu çift arasından en iyi seçim olacaktır. Tabii fiyat hepimize kızgın bakışlar atmazsa. Henüz ne zaman çıkacaklarını veya neye mal olacaklarını bilmiyoruz, ancak bu yıl içinde olması gerekiyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.