Moda

Babetlere veda edin, Venetian Furlane yazın en şık ayakkabısı

Babetlere veda edin, Venetian Furlane yazın en şık ayakkabısı

Maddalena Arrivabene, Vibi Venezia’nın imzası olan kürk kulvarında

Instagram @vibivenezia

Balerinler, Prada, Chanel ve co. ile Londralıları kendine çekiyor. arıyor bu sezonun ayakkabısı. Ama Venedik’te, İtalyan kızlarının hayal gücünü yakalayan onun daha şık kuzeni: “Furlane”. Geleneksel kadife terlikler ilk olarak kuzeydoğu İtalya’da yapıldı, ancak esas olarak Venedikli gondolcularla ilişkilendirildi. Bir zamanlar mütevazi olan bu ayakkabılar artık moda dünyasında sağlam bir yer edinmiştir.

okumaya devam et

Modern Tanrıçalar: tatler yeni nesil ilham perilerini müjdeliyor

Ulusal Portre Galerisi bu ay, 1935 serisi Tanrıçalar ve diğer sosyete kuğularını rüya gibi betimleyen Madame Yevonde’nin çığır açan fotoğraflarından oluşan bir sergiyle yeniden açılıyor. İçinde tatlerKral Charles III’ün özel olarak yaptırılan bir portre kapağının yer aldığı Temmuz sayısında. içerir, modern muadilleri, görüntülerini modern, efsanevi bir tarzda işler.

ürün resmi

Çizgili bir Vibi Venezia stili

Instagram @vibivenezia

Talita von Fürstenberg’den Alexa Chung’a kadar herkesin ayaklarını süsleyen Furlane veya “Friulane”, İtalyanların ince incelik ve zanaatkarlığa olan sevgisinden doğar. Orijinal olarak Friuli bölgesinde (adı buradan gelmektedir) eski lastikler ve kullanılmayan kumaş gibi geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan terlikler, sağlam kauçuk tabanları sayesinde gondolcular için popüler bir seçim haline geldi. Günümüzde kürklü kürk, genellikle en basit takımlara bile lüks bir dokunuş katan koyu, göz alıcı renklerde veya derin, zengin mücevher tonlarında ipek, pamuk veya daha geleneksel olarak kadifeden yapılır.

okumaya devam et

Gelinlik Tasarımcılarının Dikkat Etmesi Gerekenler: tatlılar Düğün editörü, bilmeniz gereken 6 ismi açıklıyor

Tüm gelin adaylarına sesleniyorum! Düğün editörü Astrid Joss, bu 6 markanın 2023’te izlenmesi gereken nihai gelinlik tasarımcıları olduğunu yazıyor.

ürün resmi

Bu özel gondolcu glam markasının en büyük modern savunucuları, kürk şeritlerinde uzman olan Vibi Venezia’nın kurucuları olan Arrivabene kardeşler Viola ve Vera’dır. Arrivabene kardeşler, atalarının evi olan Venedik’teki Palazzo Papadopoli’nin ihtişamında büyüdüler. Vibi Venezia’ya ilham kaynağının annesi Kontes Bianca di Savoia Aosta Arrivabene olduğu bildirildi – yıllardır Rialto Köprüsü’nden geleneksel kauçuk tabanlı ayakkabılar satın almıştı. Arrivabene kardeşler, birlikte çalıştıkları Emilia Wickstead gibi markalarla iş birliği yaparak, miras stilini dünya çapında havalı kız gardıroplarının temel malzemesi haline getirdiler.

Instagram içeriği

Bu içerik, kaynaklandığı web sitesinde de görüntülenebilir.


Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Bana Moiré'yi ver! Dior, en yeni haute couture koleksiyonu için inkar edilemez derecede asil bir zarafet çizgisi sunuyor