Oyun Haberleri

“Gerçekleri bildiğime hiç şüphe yok”—Sonic yaratıcısı, mahkemenin ilk gününde içeriden bilgi ticareti suçunu kabul ediyor

Yuji Naka presents Balan Wonderworld while dressed in a top hat and neckerchief.

Yuji Naka bugün mahkemede ilk gününü geçirdi ama daha fazlasına ihtiyacı olmayabilir. Sonic ve Balan Wonderworld yaratıcısı, kendisine karşı açılan içeriden öğrenenlerin ticareti davasında suçunu kabul etmiş görünüyor. (yeni sekmede açılır) geçen yıl ATeam ve Aiming Inc.’de sırasıyla 1 milyon $ ve 20.000 $ değerindeki hisselerin sahipliği ile ilgili. Fantasy 7: The First Soldier ve Aiming, Dragon Quest Tact üzerinde çalıştı.

Naka, bir Square Enix içerden biri olarak bilgisini, kendisini son derece kazançlı bir konuma getirmek için kullanmakla suçlanıyor: Ortaklıklar halka açıklanmadan önce hisse satın alarak, nihayet duyurulduğu zaman kaçınılmaz bir değer artışından yararlanmak için hisse satın aldı ve iddiaya göre kendisine net bir kazanç sağladı. yaklaşık 146.000 $ kar. Esasen ders kitabı içeriden öğrenenlerin ticareti ve görünüşe göre bunu reddetmeye hiç niyeti yok.

NHK tarafından bildirildiği gibi (yeni sekmede açılır) (Zaman Uzantısı aracılığıyla (yeni sekmede açılır)), Naka mahkemeye, “Oyunla ilgili gerçekleri halka açıklanmadan ve hisseyi satın almadan önce bildiğime şüphe yok” dedi, bu da mümkün olduğu kadar açık bir şekilde suçu kabul etmekle ilgili. Japonya’nın% 99,9’luk bir mahkumiyet oranını koruduğu göz önüne alındığında (yeni sekmede açılır) ceza mahkemelerinin önüne getirilen tüm davalarda, muhtemelen top oynamak Naka’nın buradaki en iyi bahsidir ve muhtemelen işbirliği yaparak kendisine daha hoşgörülü muamele görmeyi umuyor.

Naka için harika bir kaç yıl olmadı. Geçen yıl biri Aiming Inc.’deki hisseleri ve biri de ATeam’deki hisseleri nedeniyle olmak üzere iki kez tutuklanmakla kalmadı, aynı zamanda Square Enix’ten önce proje direktörü olarak görev yaptığı tuhaf 3D platform oyunu Balan Wonderworld’ü çevreleyen dramanın sonu gelmedi. onu çıkardı (ve olumsuz bir tepki aldı) (yeni sekmede açılır) yayınlandığında).

Naka, Square Enix’i “işe yaramayan” olmakla suçlayarak oyunla ilgili kavgaların sonu gelmiyor. (yeni sekmede açılır)” olmayan şirket “[care] oyunlar ve oyun hayranları hakkında (yeni sekmede açılır),” ve Sonic’teki eski ortağı Naoto Ohshima’yı halka açık fotoğraflardan tuhaf olduğu kadar önemsiz bir hareketle düzenleyerek çıkardı. Sonuç olarak, Naka gerçekten birlikte çalışması zor bir insan olabilir gibi görünüyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Slay The Spire'ın en sevilen modlarından birinin yapımcıları oyunun tamamını duyuruyor