Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3’teki bir hata, 1.500 satırlık kötü yoldaş içeriğini kesiyor, ancak bir sonraki yama bunları geri getirecek

Baldur

İkinci yama Baldur’un Kapısı 3 hemen köşede ve içinde ne olacağına dair zaten çok şey biliyoruz. Yakın gelecekte Karlach için düzeltmelerimiz, ince ayarlarımız ve adaletimiz var, ancak Larian CEO’su Swen Vincke ve IGN arasında yakın zamanda yapılan bir sohbet, arkadaşlarımızdan birinin de önemli ölçüde daha fazla sohbet etmek üzere olduğunu ortaya çıkardı. Tabii tanıştığınız anda onu öldürmediğiniz sürece.

Söz konusu yoldaş, oyunun 1. Perde goblin kampında Mutlak için savaş planları hazırlarken karşılaştığınız lüks ve kötü drow Minthara’dır. Eğer benim gibiyseniz (ve oyuncuların yaklaşık %65’i), tanışıklığınız burada sona erdi, çünkü o, Emerald Grove’un Tiefling’lerine ve Druidlerine yardım etmek için susturmanız gereken üç liderden biridir. Ancak Druidlerin korusunu yerle bir eden az sayıdaki hain oyuncular için BG3’ün ikinci yaması, kötü yoldaşın “yaklaşık 1500 satırlık” diyalog sunmasını engelleyen “çok aptalca bir hataya” son verecek.

Vincke, IGN’e “bazı arkadaşların gerektiği gibi tepki vermemesine neden olan birkaç hata olduğunu ve bu nedenle içeriğin görünmediğini hissettim” dedi. Minthara örneğinde bu, Larian’ın oyunun bir sonraki büyük yamasının bir parçası olarak izini sürmeyi ve düzeltmeyi başardığı “çok çok aptalca bir hatanın sonucu olarak ortaya çıkmayan yaklaşık 1500 satır var” anlamına geliyor.

Minthara’nın bloke hatları BG3’ün önceki versiyonlarında mükemmel bir şekilde işlevsel olmasına rağmen, bir noktada kesildiler. Bu, oyunun Karlach, Gale veya Astarion gibi ana yoldaşlarına kıyasla karakterin biraz daha hafif hissetmesine katkıda bulundu. Bu biraz kasıtlı olsa da (oyunun tam yağlı başlangıç ​​karakterlerinin ve ilgili kişisel görevlerinin aksine Vincke ona “yardımcı” diyor) kesinlikle onun için şu anda oyunda olandan daha fazlası olması gerekiyordu. IGN’e “Bazı repliklerinin tetikleyici olmamasının bir faydası yok. Yani bu onun hakkını vermiyor” dedi.

Ancak bu, gelecekteki güncellemelerde her zaman değişebilir. Larian’ın şu anda engellenen içeriğini düzelttikten sonra Vincke, stüdyonun “hayranlara nasıl ulaşacağını göreceğini” ve ardından “onun için ekstra bir şeyler yapabileceğini” söyledi. Bu benim için işe yarıyor. Az önce kendi oyunumda 3. Perde’ye bastım, bu da (sanırım) oyunun başlangıcından çok sonuna daha yakın olduğum anlamına geliyor. İlk koşumu bir kenara bıraktığımda, muhtemelen hemen ikinci, şeytani koşuya başlayacağım. Eğer Larian, Minthara’yı zamanında konuşkan ve cilalı hale getirebilirse, bu bana iyi (kötü) geliyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Resident Evil 4 Remake'de Dikkat Etmeniz Gereken Oyun Bozan Bir Bug Var