Oyun Haberleri

Beat ’em up’ların kralı, 300’den fazla ince ayar ve değişiklik içeren büyük bir yama alıyor

Close-up of several characters

Klasik beat-’em-up canlandırması Streets of Rage 4, yandan kaydırmalı kavgacıya 300’den fazla ince ayar, düzeltme ve denge değişikliği getiren “uzun zamandır beklenen büyük bir güncelleme” aldı. Geçen Cuma yayınlandı (yeni sekmede açılır)güncelleme oyunun kombo sayacında bazı merhametli değişiklikler yapıyor, oyunun karakterlerini çeşitli ince ve çok da ince olmayan şekillerde ince ayar yapıyor ve son olarak, Sonunda kooperatif ortağınızı bir tür et-kemik balistik füzesi gibi düşmanlara fırlatmanıza izin verir. Takım çalışması rüyayı gerçekleştirir.

Yine de, güncellemeyi kontrol etmek için acele etmeden önce ona bir dakika vermek isteyebilirsiniz. Dotemu, başladığını söylüyor yama sonrası çökme raporları (yeni sekmede açılır) bazı oyunculardan ve geliştiricileri “bir düzeltme bulmak ve oyunu en kısa sürede güncellemek için araştırma yapıyor.”

Tam, inanılmaz derecede uzun yama notlarını Steam’de bulabilirsiniz. (yeni sekmede açılır), ancak başlık öğeleri, yeni kooperatif hareketleri, özel bir hayatta kalma modu ve daha büyük denge ayarlamalarından birkaçıdır. Partnerinizi düşmanlara fırlatma yeteneğine ek olarak, herhangi bir oyuncu yapı atılanlar, onurlarını korumaya yardımcı olacağını düşündüğüm özel bir saldırı gerçekleştirebilecekler.

Bu özel hayatta kalma moduna gelince, buna yalnızca Streets of Rage 4’ün Mr. X Nightmare DLC’sinin sahipleri erişebilir ve kendilerini “hayatta kalma deneyiminde çeşitli seçeneklerle ince ayar yapabilir” bulacaklar. Bu, Dotemu’nun bu değişiklikle ilgili bize sağladığı tüm ayrıntılar, bu yüzden DLC sahiplerinin bunun gerçekte ne anlama geldiğini anlamak için güncellemeyi başlatmaları gerekeceğini düşünüyorum. Başka bilgi eksikliğinden dolayı, oyuna yeni bir flört sim katmanı eklediğini hayal edeceğim.

Bunların ötesinde, oyun, değerli kombo sayacınızı korumayı kolaylaştıracak birkaç denge değişikliği aldı. Oyuncular artık oyunun aşamalarında, ulaşılabilecek herhangi bir düşman yoksa kombo sayacınızı yüksek tutmak için kırabileceğiniz daha fazla yok edilebilir öğe olduğunu görecekler. Aynı şekilde, kombo sayacınızın kaybolması artık yarım saniye sürecek ve aşama geçişleri biraz bonus süre kazandı, böylece onlar sırasında sayacınızı kaybetmezsiniz.

Bu büyük bir güncelleme ve biraz şansla sadece oyunu daha iyi hale getirecek. Streets of Rage 4, 2020’de piyasaya sürüldüğünde bir nevi imkansızı başardı ve 25 yılı aşkın süredir atıl durumda olan bir diziyi yeniden canlandırmayı başardı ve aslında bunu iyi yapıyor. PCG’den Wes Fenlon, Streets of Rage 4 incelemesini yazdığında (yeni sekmede açılır) üç yıl önce, 1990’ların çok sevilen orijinal oyunlarına “güzel bir saygı duruşu” olarak övdü. Yayınlandıktan üç yıl sonra bile devlerin ilgisini çekmeye devam ettiğini görmek güzel.

OKU  No Man's Sky 4.15 Güncellemesini Yayınladı


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.