Oyun Haberleri

Lionsgate gerçekten büyük bütçeli bir John Wick video oyunu yapmak istiyor: ‘Etrafında tonlarca enerji var’

John Wick Chapter 2 still - John Wick reloading

Kasım 2022’de Lionsgate, Keanu Reeves aksiyon filmi serisi John Wick’i “büyük bir AAA oyununa” dönüştürmekle ilgilendiğini söyledi. Durum hala büyük ölçüde böyle: Şirket, en son kazanç çağrısında, bu noktada bu cephede belirli bir eylem olmadığını, ancak bunu gerçekleştirmeye istekli olduğunu söyledi.

Lionsgate’in sinema grubu başkanı Joe Drake (Seeking Alpha aracılığıyla), “Bu konuşmaları yapmaya devam ediyoruz. Etrafında bir ton enerji var” dedi. Drake, John Wick’in popülaritesinin devam eden büyümesinin “bir aksiyon serisi şöyle dursun, herhangi bir seride çok nadir görülen bir durum” olduğunu ekledi ve “bu, şirkette çok fazla enerji ve heyecan yaratıyor.

“Film yapımcıları için de aynı şey geçerli ve biz şimdi bu seride ilerliyoruz, sadece AAA video oyunu alanında değil, yan ürünlerin, televizyonun, [and] Bu evreni gerçekten büyütüyoruz, öyle ki bir serinin istikrarlı bir temposu olsun ve izleyicilerin iştahı açık olsun.”

John Wick video oyunu durumu geçen Kasım ile şimdi arasında görünüşe göre değişmemiş olsa da, genel olarak John Wick durumu gerçekten değişti ve önemli ölçüde daha iyiye doğru. Lionsgate’in “ilgilendiğini” ve “teklifleri değerlendirdiğini” söylediği Kasım ayı açıklaması, John Wick 4’ün piyasaya sürülmesinden önce, yöneticilerin potansiyel franchise yorgunluğu hakkında endişeler hissediyor olabilecekleri bir zamanda geldi. Ancak dördüncü film bir hit oldu – John Wick serisinin en yüksek hasılat yapan filmi ve 2023’ün şimdiye kadarki en büyük filmlerinden biri – ve bu nedenle, insanların Keanu Reeves’in yaratıcı toplu katliam yapmasını izlemekten bıktığına dair herhangi bir endişenin, en azından şimdilik, dinlen.

Büyük bir John Wick video oyunu bu noktada hala tamamen istek uyandırabilir (yine de daha küçük bir tanesinin çoktan gerçekleşmiş olduğunu unutmayalım: Bithell Games tarafından geliştirilen ve 2019’da çok olumlu eleştiriler alan taktiksel bir bilinmez olan John Wick Hex), ancak 2023’te gösterime girecek olan televizyon dizisi The Continental ve 2024’te gösterime girmesi planlanan yan film Ballerina da dahil olmak üzere pek çok başka şey onaylandı ve yakında geliyor. Beşinci bir John Wick filmi de yapım aşamasında.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Double Fine, Psychonauts 2 İçin Yapım Belgeselini Yayınladı