Oyun Haberleri

Bir PS VR2’yi bir PC’ye bağlayabileceğiniz ortaya çıktı, bu pek iyi değil

Bir PS VR2'yi bir PC'ye bağlayabileceğiniz ortaya çıktı, bu pek iyi değil

Sony’nin yeni PS VR2’si (yeni sekmede açılır) kulaklık şimdi çıktı ve son birkaç haftadır en iyi VR kulaklıklarla nasıl başa çıktığını görmek için test ediyorum. (yeni sekmede açılır) PC için. Spoiler uyarısı: çok iyi. Ancak bir PC Gamer editörü olarak, sadece ne olabileceğini görmek için Quest 2’de olduğu gibi onu bilgisayarıma takma eğiliminde olduğumu hissettim.

Görünüşe göre hiçbir şey. Sony’nin yeni VR kulaklığının PC’de çalışmasını sağlayacak herhangi bir PC sürücüsü yok ve SteamVR bunu dikkate almıyor. Ya da öyle düşünmüştüm.

den bir video izliyordum Tyriel Wood – VR Teknolojisi (yeni sekmede açılır) ve dahili USB Type-C bağlantısını kullanarak doğrudan grafik kartınıza takarsanız kulaklığı çalıştırabileceğinizi anladılar. Bunlardan birine sahipseniz.

Sadece bir avuç grafik kartı yapar. GPU G/Ç USB-C bağlantı noktası ilk olarak 2018/19’da yeni bir alternatif modun yanı sıra tanıtıldı. Sanal Bağlantı öncelikle sanal gerçeklik kulaklıklarıyla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Amaç, genellikle VR için gereken tüm kabloları tek bir USB-C bağlantısına sarmaktı. Ve işe yaradı, ancak hiçbir zaman bir endüstri standardı haline gelmedi ve daha sonra terk edildi.

Bağlantı, bu ölümlü bobini karıştırmadan önce birkaç grafik kartına ulaştı. Nvidia, RTX 20 serisi ile Founders Edition kartlarının arkasında VirtualLink’i piyasaya sürdü, ancak RTX 30 serisi ve sonrası için onu öldürdü. Bu arada AMD, bağlantı noktasını RX 6000 serisi ile tanıttı ve şaşırtıcı bir şekilde son RX 7000 serisi kartlarda çalışan bir C Tipi ekran bağlantısını sürdürdü.

Ve şükürler olsun ki bir AMD RX 7900XT bugün bu numarayı denemek için bilgisayarımda. Kulaklığa da güç sağlayabilen bir USB-C ekran bağlantısı olan herhangi bir dizüstü bilgisayarda çalışması mümkündür.

OKU  Sony, DEHB ve Diğer Bozuklukları Tespit Etmek İçin Video Oyunu Yöntemi Üzerinde Çalışıyor

Orijinal ambalajıyla birlikte AMD RX 7900 XT.

Son olarak, grafik kartımın arkasındaki USB Type-C bağlantısı için bir kullanım. (İmaj kredisi: Gelecek)

Gerçekten basit bir numara: PS VR2’yi Type-C bağlantısını kullanarak grafik kartımın arkasına taktım ve çalıştı. Gibi. Bir VR kulaklığı olarak çıkmıyor veya herhangi bir VR uygulaması tarafından bir olarak tanınmıyor, ancak bir tür VR ikinci monitör görevi görecek.

Bu makalenin başında söylediğim gibi, bu pek iyi değil. Onu hiçbir şey için kullanmazsın, zaten aklıma gelmiyor. Yalnızca kulaklıkla görülebilen başka bir monitör ekranı. Ancak işe yaraması dikkat çekicidir. Bunun, PC’de gerçek bir VR kulaklık olarak çalışmasını sağlayabilecek bir tür sürücü kabuğu oluşturan birine kapı açıp açmadığını merak ediyorum, ancak yalnızca PS5 olarak faturalandırılan bir kulaklık için muhtemelen çok iş var.

Gerçekten iyi bir PC VR istiyorsanız, satın alabilirsiniz. Meta Görev 2 çok daha azı için.

(yeni sekmede açılır)


En iyi oyun monitörü: Piksel açısından mükemmel paneller
En iyi yüksek yenileme hızına sahip monitör: Hızlı bağırmak
Oyun için en iyi 4K monitör: Yalnızca yüksek çözünürlüklü
Oyun için en iyi 4K TV: Büyük ekranda 4K bilgisayarda oyun oynama

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.