Oyun Haberleri

No Man’s Sky 4.15 Güncellemesini Yayınladı

space battle in an asteroid field from no man's sky fractal update patch 4.15

No Man’s Sky en son büyük güncellemesi olan Fractal ile ortaya çıkan bazı teknik sorunları gidermek için 4.15 yamasını yayınladı. İlk piyasaya sürüldüğünden beri No Man’s Sky 2016’da geliştirici Hello Games, uzay tabanlı aksiyon-macera oyununu geliştirmek, hataları düzeltmek veya oyuncuların eğlenmesi için yeni içerik getirmek için düzenli olarak güncellemeler yayınlıyor.


Fractal, dördüncü büyük güncellemedir. No Man’s Sky, yakın zamanda piyasaya sürülen PlayStation VR2 için tam destek dahil. Bu güncelleme yalnızca Sony’nin en yeni VR kulaklığı ve üç eksenli jiroskopu için destek sağlamakla kalmadı, aynı zamanda çeşitli yaşam kalitesi ve erişilebilirlik iyileştirmeleriyle birlikte geldi. Fraktal Güncelleme, oyuncuların terk edilmiş bir güneş sistemini yeniden inşa etmek için birlikte çalışmak zorunda oldukları bir meydan okuma olan yeni bir yıldız gemisinden Utopia Expedition’a kadar oyuncuların keşfetmesi için yeni içerikler getirdi.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: No Man’s Sky Fractal Güncellemesi, Oyuncuların Daha Fazla Gemi Sahibi Olmasına İzin Vermiyor

Yayınlanmasından bir ay sonra No Man’s Sky Fraktal Güncellemesi, Hello Games, performans sorunlarına, oyun oynama engellerine ve hatta konsol çökmelerine neden olan çeşitli sorunları gidermek için dördüncü bir yama yayınladı. Bu yama 4.15 için No Man’s Sky zaten Steam’de yayında ve yakın gelecekte diğer platformlara da gelecek.

OKU  Embracer yöneticisi, yüzlerce insanı işten çıkarmanın 'ızdırap verici bir süreç' olduğunu, ancak yeniden yapılanmanın 'nasıl kazanacağımız' olduğunu söylüyor

PS VR2 sürümü No Man’s Sky derinlemesine daldırma sağlamak için gelişmiş yansımalar, arazi mozaikleme, artırılmış çizim mesafesi, daha yoğun bitki örtüsü ve daha iyi dokular getirdi; 4.15 yaması ile düzeltilen bir hata, VR başlığında performans sorunlarına neden oldu. Steam Deck’e özgü bir sorun, oyunun çökmesine neden olurken, çeşitli sorunlar tüm platformlarda görsel aksaklıklara neden oldu. Oyuncuların geri bildirimlerini takiben Hello Games, genel deneyimi iyileştirmek için bu hataları düzeltti. No Man’s Sky. Bu yama, sürümün yayınlanmasından sonra yayınlanan dördüncü yamadır. No Man’s Sky Fraktal güncelleme, çünkü bu büyük revizyon oyunu bozan çeşitli hatalara neden oldu.

Şu anda çeşitli güncellemelerle kendini kurtaran hayal kırıklığı yaratan bir oyunun bir örneği olarak hizmet eden zorlu bir lansmana rağmen, No Man’s Sky sayısız yıldız sistemini keşfetmekten ve çeşitli yabancı türleri keşfetmekten keyif alan güçlü bir topluluk oluşturmuştur. Bazı oyuncular öne çıkan özelliklerini ve kreasyonlarını sosyal medyada paylaşırlar; No Man’s Sky ünlü Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nu yeniden yaratan oyuncu Harry Potter bilimkurgu oyununa veya diğer 3B yazıcılara kendi çoklu araçlarını lazerle yazdırın. Hello Games, Fractal güncellemesinin deneyimini bozan en büyük sorunları çözerken, No Man’s Sky oyunculara yeni hikayeler yaratmaları ve bunları dünyanın görmesi için paylaşmaları için ilham vermeye devam edecek.


No Man’s Sky Güncellemesi 4.15 Yama Notları

 • Bazı düz mod ayarlarının PSVR2’ye yanlış uygulanmasına neden olarak performans sorunlarına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Rumble’ın PlayStation 5’te düzgün çalışmasını engelleyebilecek bir sorun düzeltildi.
 • Bazı grafik ayarlarında su yansımalarının kaybolmasına neden olan bir sorun düzeltildi.
 • Çözgü sırasında bulanıklığa ve diğer görsel aksaklıklara neden olabilecek bir sorun düzeltildi.
 • Oyuncuların arıtıcılarına erişmesini engelleyebilecek nadir bir sorun düzeltildi.
 • “Sistemi Göster” düğmesinin Gizli Sistemler listesinde çalışmasını engelleyen bir sorun düzeltildi.
 • Oyuncuların yeniden yüklemeden sonra yanlışlıkla Space Anomaly’e hızlı menüden erişmesine izin verebilecek nadir bir sorun düzeltildi.
 • Move denetleyicileri ile PSVR için bir dizi üs inşa etme kontrolü sorunu düzeltildi.
 • Bir seferi tamamladıktan sonra Uzay Anomalisi görevlerinin günlükte takılıp kalmasına neden olabilecek bir sorun düzeltildi.
 • Ağ ile ilgili bir kilitlenme düzeltildi
 • Seçenekler menüsüyle ilgili bir kilitlenme düzeltildi
 • İşleme ile ilgili bir kilitlenme düzeltildi
 • Steam Deck’e özgü bir kilitlenme düzeltildi.
OKU  En yeni fizik testinde Starfield'ın en büyük şehrine 10.000 süt kutusu indi

No Man’s Sky PC, PS4, PS5, Switch, Xbox One ve Xbox Series X/S’de mevcuttur.

DAHA: En İyi Anlatımlara Sahip 10 Hayatta Kalma Oyunu

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.