Moda

Botlar, blazer ceketler ve şamatalı eğlence: Henley Royal Regatta neden Britanya yazının vazgeçilmezi?

Botlar, blazer ceketler ve şamatalı eğlence: Henley Royal Regatta neden Britanya yazının vazgeçilmezi?

Henley Royal Regatta eğlence düşkünleri en iyi şeker çizgili kıyafetlerini giyerler

jamesfinlay.com

İskoçların klanlarının ekose eteklerini giydikleri gibi erkeklerin de çizgili takımlarını gururla giydikleri bir yer buldum. Cecil Beaton’ın Wes Anderson ile buluştuğu kusursuz tonlar ve beyaz çitlerle dolu bir bollukta modanın gelenekle buluştuğu bir yer; ve nesiller, özünde İngiliz olan bir şeyin ortak sevgisiyle birbirine bağlı: Henley Royal Regatta.

Londra’nın koşuşturmacasından kısa bir atlama, Henley-On-Thames. Nehir kenarındaki şirin kayıkhaneleri ve yalnızca romanlarda okuyacağınız türden barları olan, nehrin Oxfordshire ucunun çevresinde yuvalanmış, kartpostal gibi mükemmel bir kasaba. Ancak bu tarihi yer sadece annenin sevdikleriyle kremalı çay içmek için değil: 1826’dan beri uluslararası üne sahip kürek yarışması Henley Royal Regatta’nın mekanı.

Bir çift, kâhya bölmesinde el ele yürüyor

jamesfinlay.com

Dünyanın dört bir yanından takımlar, gıpta ile bakılan kupaları evlerine götürme umuduyla bu tarihi İngiliz şehrinde toplanıyor. Yarışlar, nehrin yukarısındaki 1,6 km, 550 yarda çeşitli ısılarda kürek çekmeyi içerir ve burada en hızlı zaman için mücadele edilir.

Bu yıl 419 takım girişi ve en az üçte biri kadın olan 1.536 katılımcı var. Tabii ki, İngilizler katılımcıların çoğunluğunu oluşturuyor, ancak 2023 için ABD, Hollanda, Avusturya ve Almanya’dan bazı takımlar da dahil olmak üzere 16 denizaşırı ülke de katılıyor.

Olimpik altın madalya sahibi, etkinliğin başkanı ve 1984 ile 2001 yılları arasında eski yarışmacı olan Sir Steve Redgrave şöyle diyor: Polonyalıların yanındaki tekneleri Olimpiyatçılar tarafından kapatıldı. Ve bir okulun yarışını takip edebilirler. En iyi üniversitelerimiz, en iyi kulüplerimiz var ve bu karışımı gerçekten sunan tek etkinlik bu. Bu da onu çok özel kılıyor.”

Eşleşen terzilikte bir çift nehre doğru bakıyor

jamesfinlay.com

Tren istasyonuna kısa bir yürüme mesafesindeki kumtaşı köprüden aşağıya bakıldığında, Jack Wills’ten ilham alan 2009’dan ilham alan lacivert beyaz bir şerit, bir sıra çadırın üzerine püskürtülerek nehrin kıyılarını aydınlatıyor. Kürek takımları, teknelerini başlarının üzerinde suya taşıyarak bu yapılardan dışarı çıkmaya çalışıyorlar (Sadece izlerken kaslarım ağrıyor). Mekana yeşil meşe gölgelikten girdiğinizde, göreceğiniz ilk yer Leander Club (ve bazı gaziler için tek yer). Erişim sadece üyeler ve misafirleri ile sınırlı olduğu için buraya girmek zor olabilir ama görkemli mermer banyoları ve antika deri kanepeleri ile kesinlikle denemeye değer. Bölgedeki en büyük kulüp olan Leander, iyi topuklu ziyaretçilerine açık havada içki içmek ve yemek yemek için avlusunu açar.

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Kim Kardashian ve North West, kırmızı halıda anne-kız cazibesini sergiledi