Oyun Haberleri

Daha küçük olmalarına rağmen, Overwatch 2’nin hikaye görevleri yine de sezonluk olmayacak

mei

Overwatch 2’nin PvE emelleri için isabetler gelmeye devam ediyor. Yetenek ağaçlarını ve uzun vadeli ilerlemeyi içeren ilk planları Mayıs ayında rafa kaldırıldı. Sonra, vaat edilen hikaye kampanyasının daha az ayrıntılı bir versiyonu için 15 dolar alacaklarını öğrendik. Şimdi, Gamesradar tarafından bildirildiği üzere, salyangoz hızında piyasaya sürülecekler.

Duyuru, oyunun yönetici yapımcısı Jared Neuss’tan yayıncı Emonng ile bir Twitch görünümünde geldi. “Sonrasını bekleme [round of missions] gelecek sezonda veya ondan sonraki sezonda. Hikaye malzemelerini sevdiğimiz için onları hızlı bir şekilde oyuncuların önüne çıkarmak arasındaki dengeyi bulmaya çalışıyor ve [we want to give] değişiklik yapmak veya özellik eklemek için yeterli zamanımız var.”

Daha sonra, daha parça parça bir hikaye yaklaşımı planlarının ana hatlarını çiziyor: “Uzun bir süre boyunca ‘ve sonra hiçbir şey yok’ gibi hissettirmeyecek şekilde yapmaya çalışıyoruz. Daha çok ‘bu harika şey var! ‘ ve “başka bir anlatı olayı var”, “başka bir anlatı olayı var” – ilginç hikayeler anlatmaya ve hepsini ileriye taşımaya devam ediyoruz.”

Topluluğun tepkisi, beklenen bir öfke, hayal kırıklığı ve bitkinlik karışımı oldu:

Daha fazla gör
Daha fazla gör
Daha fazla gör

Bu karmaşayı miras alan geliştiricileri kesinlikle kıskanmasam da, Overwatch 2 2019’da duyuruldu ve PvE bileşeni, ekibin ilk oyun başladıktan sonra bile açıkça odaklandığı bir şeydi. İçerikte “değişiklik yapmak veya özellik eklemek” için zamana ihtiyaçları olduğunu duymak fırlatmadı bir platform olarak kullanmayı amaçladıkları bir oyunun yeniden başlatılmasıyla, düpedüz yorucu. Daha ne kadar zamana ihtiyaç var?

Durduğum yerden, Overwatch 2’nin PvE’si artık vaat edilenden daha az derinlemesine, beklenenden daha pahalı ve herkesin beklediğinden daha yavaş yayınlanıyor. Belki de 2024’te – her sezonun yaklaşık dokuz hafta sürdüğü göz önüne alındığında – bize ilk test çalıştırmalarından geri bildirimler içeren, biraz düzgün cilalanmış yeni bir hikaye modu verilecek. Ancak Blizzard’ın vaat ettiği tamamen gerçekleştirilmiş PvE modunu asla göremeyeceğiz ve bu çok yazık.

OKU  Kirpi Sonic öldürüldü


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.