Oyun Haberleri

Persona 3 Reload’ın tamamen yeni İngilizce sesleri, en sevdiğim çocuk için beni endişelendiriyor

Persona 3 Reload'ın tamamen yeni İngilizce sesleri, en sevdiğim çocuk için beni endişelendiriyor

Persona dizisi, İngilizce seslendirme sanatçılarını aniden değiştirme konusunda zengin bir geleneğe sahiptir. Kanji Tatsumi, Persona 4 Arena Ultimax’ta yeni bir sese kavuştu, Tae Takemi, Persona 5 Royal’de bir ses aldı ve biz, “Aha! Bu bizim şansımız mı?” Persona 4 Golden’da Chie’nin seslendirme sanatçısı değiştiğinde.

Şimdi, Persona 3’ün tam gelişmiş yeniden yapımı olan Persona 3 Reload, tüm salak İngilizce seslendirme kadrosunun yerini alıyor ve oyunun yeni English Gameplay Reveal fragmanında yeni kadroyu ilk kez dinledik. Herkese kötü haber: Fuuka artık emekli maaşı alacak kadar yaşlı görünmüyor.

Başta Ken ve Aigis olmak üzere birçok oyuncu fragmanda yer almasa da, oyunun ana kadrosunun önemli bir parçası olan Yukari, Akihiko, Mitsuru, Junpei ve Fuuka’yı hâlâ dinliyoruz. En azından çoğunlukla duyduklarımdan hoşlandığımı söylemeliyim. Bana göstermezsen muhtemelen Yukari ve Mitsuru’nun değiştiğini fark etmezdim ve Fuuka’nın yeni seslendirme sanatçısı Suzie Yeung, günde paket sigara içen sesinden çok şimdi genç bir kıza benziyor. orijinalinde (bu performansın çekiciliği olmasına rağmen).

Emin olmadığım tek kişi Akihiko. Herkesin favorisi, protein seven çocuk, orijinal oyunda inanılmaz derecede farklı bir performans sergiledi, karakterine mükemmel bir şekilde uyan, neredeyse komik bir belalı ses. Bu fragmanda Alejandro Saab’dan yeni performansının sadece bir parçasını duyuyoruz. fazla yargılamak için çok erken ama oyunculuk kalitesi yüksek olsa bile kulağıma daha az karakterli geliyor. Belki de sadece değişikliğe uyum sağlamam gerekiyor.

Her iki durumda da, nihayet gelecek yıl geldiğinde bunu elime alacağım için heyecanlıyım. Persona 3 nihayet PC’ye oyunun PSP sürümünün bir bağlantı noktası olan Persona 3 Portable biçiminde bu yılın Ocak ayında gelmesine rağmen, 15 saat kadar sonra bıraktım. Görsel roman stili benim için bir Persona oyununda işe yaramadı. Remake vurduğunda nihayet klasiği (bazı versiyonlarını) deneyimleme şansı bulduğum için mutlu olacağım.

Elbette Atlus, kadın kahramanın veya genişleme içeriğinin olmayacağını söylüyor, ancak Persona 3 Reload Rearmed’i almamızın an meselesi olacağını düşünüyorum: Tüm bu eksiklerle yeniden çevrimi ikinci kez satın almak için harika bir fırsat konulan şeyler.

OKU  Aranıyor: Ölü, Derinlemesine Bitirici Fragmanını Aldı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.