Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077 ve The Witcher 3’ü kapsayan şifreli bir bulmacayı çözmeye yönelik üç yıllık arayış, yeni ipuçları ve tartışmalı veri madenciliği nedeniyle tersine döndü

Dough Spectrum 4K

Gizemli bir kod yayınlayan dev heykeller, boğaz çakramı açmamı söyleyen keşişler, The Witcher 3: Wild Hunt’a eklenen uğursuz bir sembol ve şimdi: çöp sahasının ortasına bırakılan eski Slav metinlerini gösteren bir dizüstü bilgisayar ve Johnny Silverhand temalı Gizli bir sunucu grubunun kilidini açan Wolfenstein 3D klonu. Bu, Cyberpunk 2077’nin varlığından hiç haberdar olmadığım bir tarafı, FF:06:B5.

FF:06:B5 alt dizini ve Kotaku’da bu destanın derinlemesine dökümleri var, ancak Cyberpunk’ın büyük 2.0 güncellemesi öncesindeki temel gerçekler şu şekilde: Cyberpunk 2077’nin dünya haritasına dağılmış bir avuç büyük, stilize heykel var, bunlardan bazıları Baz ünitelerinde FF:06:B5 kodunu gösteren bir gösterge bulunanlar. Heykellerden birinin yanındaki keşişler, oyuncuların “boğaz çakrasının tıkalı olduğu” ve “oyunun çatısındaki meridyenleri harekete geçirmeleri” gerektiği konusunda uyarıyor. [their] ağız.”

(İmaj kredisi: CD Projekt)

Rahatsız edici şeyler ve hayranların yıllarca süren araştırma ve teori üretmelerine yol açtı. CDPR’ler, 1.5 güncellemesinin yeni oyuncu dairelerinden bazılarına rahatsız edici heykelin mini versiyonlarının (kodla birlikte) dahil edilmesi gibi, yangını daha da körükledi. Cyberpunk 2077 görev direktörü Paweł Sasko, 2021’deki Twitch sohbetinde FF:06:B5 ile ilgili bir soruya yanıt olarak şunları söyledi: “Elbette bir anlamı var [to the code]… Bazı şeyleri açığa çıkarmak zor olmalı.”

Neredeyse 23 bin üyeli FF:06:B5 alt redditinde dijital lastikler, numerolojiden Siberpunk bilgisine, her şeyi anlamaya çalışmak için parmaklarına dokunan karakterlerden gelen kodlu mesajları okumaya kadar her şeye yöneldi. Zaten belli değilse, her yasal FF:06:B5 ipucuna karşılık, Pepe Silvia tarzı bir ton komplo konusu söz konusu ve bunların hepsi cazibenin bir parçası.

Yasal açıdan bakarsak, geçen yıl Witcher 3 odaklı YouTuber xLetalis, yeni nesil güncellemesinde oyuna eklenen bir FF:06:B5 paskalya yumurtasını keşfetti. YouTuber, uzak bir kaledeki bir portalın arkasında, bilinen en eski Slav alfabesi olan ve CDPR tarafından Witcher için kullanılan ana alfabe olan Glagolitik alfabeyle yazılmış FF, VQ ve B2 harflerinin eşdeğerini içeren bir Ouroboros sembolü buldu. serinin oyun içi metni.

Aşağıda FaultyDrive tarafından FF:06:B5 alt dizininde alınan sembolün oyun içi ekran görüntüsü bulunmaktadır. Zayıf bir bağlantı gibi görünmemesi için, FF:06:B5, sembolün ortasındaki üçgene benzer (tam olarak kullanılanla aynı olmasa da) canlı macenta rengi için onaltılık bir koddur. Tanrının annesi.

(Resim kredisi: CD Projekt, FaultyDrive)

FF:06:B5:2.0

Til_W’nin FF:06:B5 alt dizinindeki bu gönderisi, şu ana kadar güncelleme 2.0’da bulunan tüm yeni ipuçlarını özetlemektedir. Oyuncular artık “TyRo/\/\aNtA” ve “Polyhistor” arasında kod ve ne anlama geldiğine ilişkin bir dizi oyun içi mesaj bulabilirler; bu, heykellerin yanı sıra kodun ikinci açık oyun içi görünümüdür.

OKU  Cooler Master'ın Sneaker X oyun bilgisayarıyla eski bilgisayarınıza önyükleme yapın

Tyro’nun son mesajlarından biri, muhtemelen 2.0’da eklenen ve Night City’nin doğu çöplüğünde bulabileceğiniz dizüstü bilgisayarıyla saldırıdan bahsediyor. Dizüstü bilgisayar, The Witcher 3’teki aynı ouroboros sembolünün yanı sıra, muhtemelen The Witcher 3’teki sembolle bir anahtar veya başka bir şekilde ilişkili olan Glagolitik alfabeden oluşan bir ızgarayı gösteriyor.

Yol arkadaşı Tyro, “60 yaşın üzerinde” bir video oyununda FF:06:B5 kodunun görüntüsü karşısında şaşkınlığa uğradığından bahsediyor. Muhtemelen kısmen The Witcher 3’e (2015’te piyasaya sürülmesi 2077’den 60 yıldan fazla bir süre önce) sinsice bir gönderme olsa da, aslında 2.0 güncellemesiyle gizlice eklenen yeni bir atari salonu olan Arasaka Tower 3D’ye gönderme yapıyor gibi görünüyor. Orijinal oyunda tasvir edilen Johnny Silverhand’in Arasaka Kulesi’ne saldırısının Wolfenstein 3D tarzı versiyonunu oynamanıza olanak tanır ve yalnızca 2077’nin oyun dünyasının en uzak noktalarındaki terk edilmiş bir kilisede bulunabilir.

Tyro’ya ve diğer bilgisayar korsanlarına gönderilen mesajların bulunduğu kişisel bilgisayarına bakılırsa, kilise Polyhistor’un saklandığı yer gibi görünüyor ve aynı zamanda uğursuz, dev sunucu kulelerinden oluşan bir koleksiyon da içeriyor. Arasaka Tower 3D’nin kendisi yalnızca bir diğer Üçüncü seviyesinde gizlenmiş o lanet heykellerden biri, aynı zamanda gizli bir “-10” labirent seviyesi var, bunun tamamlanması kilisedeki sunucu ana bilgisayarlarındaki tuş takımlarının kilidini açıyor. Peki oyunun liderlik tablosundaki en düşük puan Polyhistor’da mı? FF06B5. Allah kahretsin.

Ve bu, herhangi birinin meşru yollarla elde ettiği kadarıyla. Bir grup oyuncu, sunuculardaki kodları veri madenciliğiyle incelemiş ve görevde bir sonraki adıma geçmiş gibi görünüyor, ancak hikaye hâlâ bitmedi. FF:06:B5 alt dizisinin baş moderatörü leprotravel, bu yöntemleri onaylamayan CDPR geliştiricileriyle iletişim halinde olduğunu iddia ediyor: “[The video] CDPR geliştiricilerinin gözünden kaçamadı. Bugün, veri madencilerinin kullandığı yöntemlere adanmış ayrıntılı bir rehber yayınlama olasılığı konusunda uzun görüşmeler yaptık…

OKU  Bethesda, Redfall'ın yeni kahramanlarının ve diğer lüks sürüm içeriklerinin 2024 yılına kadar gelmeyeceğini söylüyor

“…Ancak CDPR ekibinden bir ret aldık. Ancak çok dostane bir dille, çünkü oyuncuların, kullandıkları yöntemler ne olursa olsun, oyunlarındaki sırları keşfetme konusundaki çabalarını takdir ediyorlar.”

Veri madenciliği yapılan çözümün yer aldığı video ana Cyberpunk alt dizininde bulunabilir, ancak geliştiricinin reddetmesine ek olarak, henüz her şeye tam anlamıyla bir bağ oluşturmuyor (her ne kadar buldukları şey şifreli olsa da çok havalı ve tuhaf olsa da). Glagolitik dizüstü bilgisayarın tam amacı ve kullanımı henüz keşfedilmedi ve yarın piyasaya çıktığında Phantom Liberty’de muhtemelen daha da fazla sır bulunacak. Tamamen okul bahçesindeki Triforce söylentisine, NieR Automata’nın gizli kilise bölgesine girmiş durumdayız ve her şeyin nasıl düzeleceğini görmek için sabırsızlanıyorum.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.