Moda

Bu bir başlık meselesi: gelecek sezonun en göz alıcı trendiyle nasıl tanışılır?

Bu bir başlık meselesi: gelecek sezonun en göz alıcı trendiyle nasıl tanışılır?

Kapşonlu giyen gençler hafta ortası yurtlarını doldururken, ülkenin dört bir yanındaki yatılı okullarda yorgun öğretmenler, “Kapüşon yok!” diye bağırdı. Bir zamanlar “yob” kültürünün bir sembolü olarak, sosyal medyada genç histerisini körüklemek için bol miktarda yem sağladı. Şimdi kapüşonluların hayaletleri unutuldu çünkü moda kapüşonlular, kızların kırmızı halı görünümünü devralan sürekli akışı sayesinde hızla göz alıcı bir temel haline geliyor.

İngiliz Moda Ödülleri’nde Simone Ashley

John Phillips/BFC/Getty Images

İngiltere’nin en muhteşem yüzlerinden ikisi, Moda Ödülleri’nde kapüşonlu takımları tercih etti. Bridgeton Babe, Simone Ashley, göz kamaştırıcı Chopard pırlantalarıyla süslenmiş, Londra’nın kült markası 16Arlington’ın göz kamaştırıcı, kristal işlemeli bir numarasını giydi. Sosyal çevrenin modeli ve yıldızı Sabrina Elba, Portabello Road’un Eşsiz Bir Arşivi’nde eski bir avant-sevimli Durum. Bordo ve siyah, vücuda oturan, püsküllü örgü bir elbise giymiş olan Elba, baştan çıkarıcı dokunsal görünümünü uyumlu bir kürk kapüşonla eşleştirdi.

Sabrina Dhowre Elba, Bath Markiziyle

Darren Gerrish/Getty Images

Bir ay önce başka bir Hood anı yaşandı. Süpermodel Olağanüstü Kate Moss, Saint Laurent ipek kapşonlu giydi Wall Street Gazetesi Yenilikçi Ödülleri, erken BritFash onayı anlamına gelir. Bella Hadid dünya çapında arka arkaya kapüşonlu görünümler giydi: Her ikisi de Katar’da düzenlenen Fashion Trust Arabia Ödül Ödülleri’nde Vintage Alaïa ve ardından Emerge Gala’da Schiaparelli. Şarkıcı Shania Twain bile 1997’deki ünlü leopar desenli görünümünü yeniden yarattı. Bu beni pek etkilemiyor Los Angeles’ta düzenlenen Halkın Seçimi Ödülleri’nde 90’ların idolleşmiş, çılgın netizenlerinden oluşan bir kalabalığın önünde müzik videosu.

Kate Moss

Dimitrios Kambouris/Getty Images

Bella Hadid

David M Benett/Getty Images

Ama bu boğucu silüeti modanın ön saflarına geri getiren nedir? Eylül ayındaki podyumlarda, Alberta Ferretti ve Versace Milan’da kapüşonlular için çağrıda bulundular, Halpern Londra’da kadife ve ipek eşarplarla süslenmiş çok sayıda elbise giydirdi ve Paris’te hem Saint Laurent hem de Alaïa podyumda zarif kapüşonlu modeller gönderdi; Davlumbazların yeni şıklık olduğunun dünya çapında bir işareti.

Alaya, SS23

Fotoğraf: Filippo Fior / Gorunway.com

Halpern, SS23

Fotoğraf: Filippo Fior / Gorunway.com

Saint Laurent, SS23

Fotoğraf: Filippo Fior / Gorunway.com

Yves Saint Laurent, 1992

Daniel SIMON/Getty Images

Paris tartışmasız bu akımın doğum yeridir. Merhum modacı Azzedine Alaïa, 1980’lerin başında kapüşonlu elbiselerle bir zeitgeist getirdi ve dramatik önlüklerini dalgalı burunlarla vurguladı. Sevgili arkadaşı Grace Jones, 1 Mayıs’taki Bond kızı rolü için gardırobunu toplamasına yardım etmesini istedi. öldürmeye bir bakış 1985’te bu geçici silüeti küresel bir izleyici kitlesine fırlattı. Jones hareketi desteklemeye devam edecek ve yıldız için bir terzilik tarzı haline gelecekti.

Yıllar sonra, Yves Saint Laurent de aynı şeyi yaptı ve 1992 kış defilesi için piste altın lame kaplı modeller gönderdi. Ardından bir dizi popüler kültür anı geldi; 1997’de adı geçen Bayan Twain ve onun için Kylie Minogue’un Jones’tan ilham alan beyaz streç ipek topluluğu seni kafamdan çıkaramıyorum 2001’de kültürel bir sıfırlamayı tetikleyen müzik videosu.

Öldürmeye Bakışta Grace Jones

Everett Collection Inc. / Alamy Hazır Fotoğraf

Daha çok moda yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  mahkeme iş başında! Tatler's Style Counsel, gece kıyafetlerinin en zarif aksesuarı olan opera eldiveni hakkındaki hükmüyle geri dönüyor.