Oyun Haberleri

Skyblivion ekibi, 2025 sürümü için yol haritasını ortaya koyuyor, görevlerin ve NPC’lerin haritanın ‘yaklaşık üçte birinde’ yapıldığını ancak Titreyen Adalar’ın beklemek zorunda kalacağını söylüyor

Skyblivion ekibi, 2025 sürümü için yol haritasını ortaya koyuyor, görevlerin ve NPC'lerin haritanın 'yaklaşık üçte birinde' yapıldığını ancak Titreyen Adalar'ın beklemek zorunda kalacağını söylüyor

The Elder Scrolls 6 ” olabilirbeş artı yıl uzakta” Phil Spencer’a göre, ama en azından o zamandan önce Skyblivion’a sahip olacağız. Daha büyük Elder Scrolls Yenileme projesinin bir parçası olarak Oblivion’u Skyrim’in motorunda yeniden yapan gönüllülerden oluşan ekip, Ocak ayında Skyblivion’un 2025’e kadar ya da yeterliyse daha önce yapılacağını duyurdu. yeni gönüllüler devreye giriyor. Ekibin en son güncellemesi, şimdiye kadarki ilerlemesini ve bu çıkış tarihine kadar olan yol haritasını ayrıntılarıyla anlatan 10 dakikalık bir video.

Skyblivion’ın yapılacaklar listesi, dünya haritasındaki daha fazla hücrenin çevre düzenlemesini içerir ve bunların %87’si halihazırda yapılmış olup, buna Leyawiin şehrini, The Drunken Dragon Inn’i, en sevdiğim Daedric’ten birkaçını bulacağınız Blackwood’un 803 hücresi de dahildir. türbeler ve bir sürü bataklık. Bununla birlikte, A Brush With Death yan görevinde ziyaret ettiğiniz bir tablonun içindeki arazi ve Oblivion kapılarının diğer tarafındaki Daedric krallıkları gibi, dünya haritasının ötesinde var olan 40 alan var. (Ve görünüşe göre Oblivion’da yaptıklarından “ÇOK daha fazla çeşitliliğe” sahip olacak.)

Hücreler düzenlendikten sonra, NPC’lere nereye yürüyeceklerini söyleyen yol bilgilerinin üzerine bindirilerek navmesh edilebilirler. Ekip, “Şu anda bu devasa görevin yaklaşık üçte birini tamamladık,” diyor, “bu, NPC’lerin ve görevlerin haritanın tamamlanmış bölümlerinde tamamen işlevsel olduğu anlamına geliyor.” Oblivion’daki 199 görevden 97’si şu anda Skyblivion’da oynanabilir, 25’i ise devam eden çalışma olarak tanımlanıyor. Dark Brotherhood görev dizisinin tamamı, pek çok hayranını memnun edecek oynanabilir olanlar arasında yer alırken, Hırsızlar Loncası ve ana hikaye en az tamamlanmış olanlardır.

Oblivion, genellikle ilginç sistemleri olmadan Oblivion olmazdı ve Skyblivion, beraberinde bir sürü sistem getiriyor. İmla, simya, su altı savaşı ve hava durumu sistemleri gibi yapılırken, sınıfları, büyüsü, nitelikleri ve açıklanamaz mizacı değiştiren konuşma sanatı mini oyunu şu anda devam eden bir çalışmadır. Oblivion’un seviye ölçeklendirmesi tahtada yok, şükürler olsun ve son olarak bunun yerine Skyrim’in seviye atlama mekaniğinin benimsendiğini duydum.

Ne yazık ki, Skyblivion’u çıkış tarihine kadar bitirmek için ekip, onu Oblivion’un görsel olarak en ilginç unsuru olan ve en çarpık karakterlerine ve görevlerine ev sahipliği yapan The Shivering Isles gibi genişletmelerden hiçbiriyle piyasaya sürmeyecek. . “DLC ile ilgili olarak,” diyor ekip, “ana oyunu 2025’te bir noktada piyasaya sürmek için şimdilik %100 Skyblivion’a odaklandık. Skyblivion elinize geçtiğinde dikkatimizi The Shivering Isles’a çevireceğiz. ve diğer ekstra içerik.”

Plan, Skyblivion’un hem Skyrim hem de Skyrim: Special Edition’da oynanabilmesi, ancak Oblivion’un bir kopyasına da sahip olmanız gerekecek. 2025’e kadar tamamlanmasına yardım etmek isterseniz, Skyblivion gönüllüleri sayfasında ihtiyacınız olan tüm bilgiler var.

OKU  Önerilen bu Kerbal Uzay Programı Lego setini çok seviyorum


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.