Oyun Haberleri

Bu hafta sonu, AMD’nin güçlü yeni çipine sahip bir el bilgisayarı satın almak için ilk şansınız

AOKZOE A1 Pro in use

AOKZOE. Tamam, Zoe. Meşe Zoe. Bu el bilgisayarının adını nasıl telaffuz edeceğimden tam olarak emin değilim, ancak en azından içine doldurulmuş Ryzen 7 7840U sayesinde yeni A1 Pro el bilgisayarının güçlü göründüğünü doğrulayabilirim.

AOKZOE A1 Pro, diğerlerine çok benzeyen bir avuçiçi oyun bilgisayarıdır. Analog çubuklarla çevrili 8 inçlik bir ekranla birlikte gelir, ancak bu, bazı RGB aydınlatma yamaları ile birlikte gelir. Kuşkusuz, siz oynarken bunların neredeyse her zaman avuçlarınız tarafından kapatılacağını hissediyorum, ancak güç emen RGB var. Bu bilinsin.

Dürüst olalım, bu el bilgisayarının ana özelliği ona güç sağlayan çip: Ryzen 7 7840U.

Bu temelde, Ryzen Z1 Extreme adlı yarı özel bir sürüm kullanan en iyi ROG Ally ile aynı. Her ikisi de 12 CU RDNA 3 GPU’lu sekiz çekirdekli Zen 4 CPU’yu paylaşıyor ve bu, Steam Deck’e güç sağlayan AMD çipinde çok büyük bir adım.

Tüm bu güç için AOKZOE A1 Pro, 1920 x 1200 piksel ekranı çalıştırabilir; bu, Steam Destesine göre bir başka büyük yükseltmedir.

AOKZOE, bu el cihazından bekleyebileceğiniz performans hakkında kabaca bir fikir vermek için bir avuç kıyaslama yaptı. Bu testlerden birkaçının Steam Destesi ile aynı çözünürlükte çalıştığını ve cihazın yerel çözünürlüğünde çalışmadığını unutmayın.

AOKZOE A1 Pro oyun testleri

(İmaj kredisi: AOKZOE)

AOKZOE A1 Pro, 30 Nisan’da saat 08:00 PT’de (16:00 BST) başlayacak. Indiegogoönünde ROG Ally’nin çıkış tarihi 11 Mayısancak lansman sırasında ROG Ally’i satın alan birisinden önce bu konsolun elinize geçeceğinden şüpheliyim.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç model var:

  • 7840U | 64GB RAM | 2 TB SSD – 1.159 Dolar
  • 7840U | 32GB RAM | 2 TB SSD – 959 Dolar
  • 7840U | 32GB RAM | 1 TB SSD – 859 Dolar
  • 7840U | 32GB RAM | 512 GB SSD – 799 Dolar
OKU  Evet, Intel şimdiye kadarki en hızlı oyun CPU'sunu 699$'a piyasaya sürdü ve hayır, buna ihtiyacınız yok

Daha ucuz model, 100 $ daha fazla olurdu En iyi ROG Ally’nin söylentilere göre fiyatı (yeni sekmede açılır), ancak Asus’un sunduğu miktarın iki katı olan 32 GB LPDDR5 RAM ile gelirdi. Ancak A1 Pro, 729g ile 608g arasında oldukça ağırdır ve bu, yatakta yatarken bu şeyle oynadığınızda önemli olacaktır. Steam Deck bile başınızın üzerinde oynamak için biraz zahmetli gelebilir ve sadece 669 gr.

AOKZOE A1 Pro kullanımda

(İmaj kredisi: AOKZOE)
Elinizde buhar

Ekranda Elden Ring'den bir görüntünün yer aldığı Steam Deck

(İmaj kredisi: Gelecek, Yazılımdan)

Steam Deck incelemesi (yeni sekmede açılır): Valve’ın el bilgisayarı hakkındaki kararımız.
Buhar Destesi için Aksesuarlar (yeni sekmede açılır): Giyinmek
Steam Destesi kullanılabilirliği (yeni sekmede açılır): Nasıl alınır.
Buhar Destesi pil ömrü (yeni sekmede açılır): Yeni cihazın gerçek pil ömrü ne kadar?
Steam Deck – Öykünme rüya makinesi (yeni sekmede açılır): En üst düzey emülatör olarak Valve’ın el tipi donanımını kullanma.

Bu ekstra ağırlığın çoğu, muhtemelen A1 Pro’nun sahip olduğu canavar bataryadan kaynaklanıyor. İçinde 17.100 mAh dereceli tam 65 Wh pil ile bu, Steam Deck içindeki 40 Wh, 5200 mAh pilden çok daha ileride. ROG Ally’nin pil cephesinde ne paketlediğini henüz bilmiyoruz, ancak Valve’ın el cihazından daha hafif olduğu düşünülürse, bu düzeyde bir pil beklemiyordum.

Bu tek başına A1 Pro için Deck veya Ally’ye göre çok büyük bir artı olabilir.

Ancak burada taşınabilir bir PC için başka bir seçenek alıyorsunuz ve bu nesil avuçiçi bilgisayarların Steam Destesine karşı nasıl bir araya geldiğini görmek istiyorum. Benim için asıl önemli olan, Windows’u yalnızca birkaç analog çubuk ve bir dokunmatik ekranla ne kadar iyi kullanabilecekleri. Bu işletim sistemi sıkışık alanlarda en kullanışlısı değil ve Steam Deck’in SteamOS’u kadar iyi optimize edilmiş olmayacak. Ama hey, eğer çalıştırabilirlerse, burada kilidini açacak çok fazla performans var.

OKU  Steam'de bu hafta 10 milyon kişi aynı anda oynadı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #828: 25 Eylül Pazartesi

Oyun Haberleri

Kayıp bir birinci şahıs Pokémon tarayıcı oyunu bulundu ve geri yüklendi

Oyun Haberleri

NYT Connections'ın ipucu ve yanıtları bugün: 25 Eylül (#106)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir