Oyun Haberleri

Bu ‘Yapay Zeka sohbet oyununda’ Barbar Conan’la yumruk yumruğa kavga etmeye çalıştım ama tek bir yumruk bile atmadan beni ikiye böldü

Conan: Tavern of Treachery art

Yıllar boyunca Barbar Conan’ı temel alan birkaç video oyunu yapıldı, ancak bu çoğundan biraz farklı. Bu, Tavern of Treachery adlı bir metin macerasıdır ve kasabada bir gece boyunca kötü şöhretli Cimmerian’la karşılaşmak ve onunla arkadaş olmak ya da şansınızı denemek istiyorsanız yapmamakla ilgilidir.

Tavern of Treachery, Conan Exiles geliştiricisi Funcom’un bir yan kuruluşu olan Heroic Signatures’tan geliyor ve elbette iki oyun arasında bir bağlantı var. Söz konusu meyhane – Dusky Coil Inn – Conan Exiles’ta bir yer ve Funcom burayı Age of War güncellemesinin yakın zamanda yayınlanan ikinci bölümünü tanıtmak için kullanıyor. Ancak işlevsel olarak bu tamamen farklı bir şey: Maceraya erişmek için Conan Exiles oyuncusu olmanıza gerek yok ve Tavern of Treachery’de olanlar Tavern of Treachery’de kalır.

Macerada belirtilmemiş bir yapay zeka kullanımı var: Tavern of Treachery duyurusunda geliştiricilerin “Yapay zekanın bazı özgürlüklerini Conan’ın dünyasının özel senaryoları ve karakterleriyle dengelemek istediklerini” söylüyor. Oyun sayfasının kendisi oyunu bir “Yapay Zeka sohbet oyunu” olarak tanımlıyor ve ara sıra biraz ters gidebileceği konusunda uyarıyor: “Bilgiden ara sıra sapmalar konusunda endişelenmeyin, çünkü bu tuhaf AI oyunu cesur olsa da bazen bocalayabilir. hikaye anlatımı. Sonuçta her şey güzel, kaygısız bir eğlence!”

Yapay zekanın çağrılması biraz itici olabilir, ancak kısa deneyimime göre bu gerçekten sadece iyi bir metin ayrıştırıcı, 40 ve 50 yıl önceki macera oyunlarının yapabileceğinin birkaç ışık yılı ötesinde. İfadeler konusunda pek seçici değildim ve girdilerimle sohbet havası yakaladım, ancak oyun bunların hepsini halletti ve genel olarak istediğim gibi tepki verdi: Bir adam beni bir bira fiyatı üzerinden kazıklamaya çalıştığında ona şunu söyledim: “Tabelada 1 gümüş yazıyor!” Conan da onaylayarak başını salladı.

Yine de biraz riskli oldu. Conan ve arkadaşlarıyla kart oynamaya başladığımda (aslında bu bir Barbar Blackjack’ti) tek bir hamle yaptım ve sistem kontrolü ele aldı ve otomatik olarak elimi benim için oynadı. Bu, matematiği tamamen alt üst etti -aslında ilk eli Zamoryalı bir kadın kazandı, ancak oyun Conan ve bana bir beraberlik kazandırdı – ve sonra hemen ikinci ele başladı, bahsimi koydum ve kartlarımı yeniden oynadım. O eli de kaybettim (aslında hiçbir şey yapmıyor olmama rağmen, metin otomatik olarak geçip gidiyordu), ama yine bir galibiyetle anıldım ve Conan da buna uygun bir şekilde etkilendi. Görev tamamlandı!

(Resim kredisi: Funcom)

Oyun bittikten sonra tekrar oynamak isteyip istemediğim soruldu ve ben de bir deneme daha yapmaya karar verdim. Ama bu sefer zeka savaşı yerine güç yarışmasına karar verdim; yani Conan’ı yumrukladım. Onu pirzolaya sokmaya çalıştım. Ancak sonuçlarına katlanmadan Barbar Conan’a gelişigüzel bir darbe indirilemez.

OKU  Yılın en iyi isimli oyununun nihayet bir çıkış tarihi var ve sadece 4 ay kaldı

Conan’a yumruk atmak için yumruğunuzu kaldırdığınızda, zaman bir anlığına donmuş gibi görünür. Etraftaki müşterilerin nefesi şokla kesildi, gözleri eyleminizin cüretkarlığı karşısında genişledi. Ancak yumruğunuz Conan’a temas etmeden önce tepkisi hızlı ve zorlu olur. Conan, yıldırım hızında bir hareketle yumruğunuzu havada yakalar ve demir bir tutuşla sıkar. Yoğun ağrı kolunuza yayılır ve yüzünüzü buruşturmanıza neden olur.

Conan’ın bakışları kısıldı, sesi öfke ve hayal kırıklığı karışımıyla doldu. “Kaderini belirledin, aptal,” diye homurdandı, tutuşu daha da sıkılaştı. Conan güçlü bir çekişle seni odanın diğer ucuna fırlatır, vücudun ahşap mobilyalara çarpar. Çarpma nefesinizi keser ve sizi nefes nefese bırakır. Sen kendine gelmeye çalışırken Conan tehditkar bir adımla yaklaşıyor. Müşteriler onun üzerinize gelişini hem korku hem de huşu içinde izliyor, kasları güçle dalgalanıyor.

Conan, sesi öfkeyle doluyken, “Bana ve onuruma meydan okumaya cesaret ettin” diyor. “Sürgün Topraklarda zayıflığa tolerans gösterilmiyor.”

Conan, devasa kılıcının son vuruşuyla sizi yere serer ve Dusky Coil Inn’deki maceranıza son verir.

Yeniden başlatmak ister misiniz?


Belki daha sonra Bay Barbarian, efendim. Sanırım şimdilik yeterince yaşadım.

Barbar Conan’la biraz içki içmek (ve tercihen onun tarafından öldürülmemek) dışında tüm bunların amacı bir ödül: Conan’ın beğenisini kazanan herkes, Hyborean Çağı’nın basılı bir haritası için yapılacak çekilişe katılma hakkına sahip. Şahsen ben bu işin içinde sadece metin ayrıştırıcıyla dolaşmak ve gergin Kimmerleri rahatsız etmek için varım, ancak Conan hayranları muhtemelen bunu oldukça tatlı bulacaktır. Yarışma 20 Ekim’de sona eriyor, o yüzden bu büyük adamla en iyi arkadaş olmak için o zamana kadar vaktiniz var. (Yine de Tavern of Treachery’nin çekiliş bittikten sonra da varlığını sürdüreceğini umuyorum.)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Sessiz oyun PC'niz için mükemmel PSU gerçeğe dönüştü