Oyun Haberleri

Sims’in şu ana kadarki en gülünç derecede güzel rakibi bu hafta açıklandı

Sims'in şu ana kadarki en gülünç derecede güzel rakibi bu hafta açıklandı

Bakın, hepimiz The Sims’in gerçek bir rekabete geç kaldığını biliyoruz ve bence bu muhteşem hiper-gerçekçi yaşam simülasyonu artık grubun lideri olabilir. GamesRadar tarafından tespit edildiği üzere, aynı zamanda PUBG’yi de yayınlayan Krafton, bu hafta başında Güney Kore’deki G-Star kongresinde Inzoi’yi (“inZOI” olarak adlandırıldı, ancak yine de en akılda kalan isim değil) sergiledi. Ve kahretsin, gerçekten de The Sims’in arkasındaki ısıyı artırabilecek gibi görünüyor.

Fragman (yukarıda) karakter oluşturmayı, bazı yaşam simülasyonlarını ve yapım modunu kapsayan altı dakikalık bir oynanıştan oluşuyor. Parçaların hepsi burada, çete ve onlar Bakmak fantastik. Burada pek çok tanıdık şey var: karakterler yemek pişiriyor, egzersiz yapıyor, çalışıyor ve temizlik yapıyor. Açlık, hijyen ve Zoi’nizin ulaşmak isteyeceği hırslar gibi şeyler için bir ihtiyaç sistemi var. Ayrıca, siz onları kontrol etmeseniz bile, farklı karakterlerin belirli bir programa göre yerleri ziyaret edebileceğini gösteren bir program düzenleme menüsü de vardır. Fragmandaki bazı yerler arasında ofis, market, internet kafe ve parklar yer alıyor.

(Resim kredisi: Krafton)

Sims oyuncularının kesinlikle özlemini duyduğu bir şekilde oldukça serbest dolaşım gibi görünüyor, ancak fragmanda gerçekten açık dünya olup olmadığı belli değil. Ayrıca hava durumunu, şehri ve kalabalığı düzenlemeye yönelik menü sekmeleri de dikkate değerdir. Bu beni buradaki oyunun simülasyondan ziyade oyuncak bebek evi olup olmadığını merak etmeye yöneltiyor ki bunun ince bir çizgi olduğunu kabul ediyorum.

Resmi fragman açıklamasında “oyuncuların oyun içinde tanrılara dönüştüğü, her şeyi istedikleri gibi değiştirmelerine ve yaşamın çeşitli biçimlerinde sonsuz yeni hikayeler deneyimlemelerine olanak tanıyan bir yaşam simülasyon oyunu” deniyor. G-Star web sitesinde yer alan açıklama, Google Chrome tarafından İngilizceye çevrildiğinde şunu ekliyor: “Ayrıca, size verilen hayatı yaşamak yerine, istediğiniz hayatı sürdüren kahraman olabilirsiniz.”

Bunların hepsi biraz duygusal ve spesifik değil. “Sonsuz yeni hikayeler” ve “başkahraman olmak”, muhtemelen şu anlama gelen çok ilham verici pazarlama ifadelerinden bazılarıdır: kapsamlı karakter yaratıcısı ve faaliyetler üzerinde çok fazla kontrol.

Şahsen ben en çok kıyafet ve mobilyaların detay düzenlemesi konusunda heyecanlıyım. Hem desen hem de malzeme örnekleri için kesinlikle tam renkli bir çark seçici var. Mobilya düzenleme, bir ofis koltuğundaki bacak stilinin değiştirilmesiyle gösterildiği gibi modüler parçalara sahiptir. Modüler mobilyalar, Sims 5’in ilk tanıtımlarından beri görmekten en çok heyecanlandığım şeylerden biri, bu yüzden popüler bir konsept haline gelen şey rad.

OKU  Aşırı hevesli Starfield hayranları, fragman kesikleri ve photoshop ile yıldız gemilerini kolajlıyor

Daha da fazlasını istiyorsanız (ben yaptım) Krafton, duyuru öncesinde Inzoi ile uygulamalı zaman geçiren bazı alışılmış Sims oyuncularının videolarına sponsor oldu. YouTuber Acottonsock’un burada Inzoi oyun testiyle ilgili güzel bir analizi var. Oynadığı yapıdan hoşlandığı ve hoşlanmadığı bazı şeyleri inceliyor, bu da benim iyi mobilya araçlarına olan takıntımı ve ayrıca bebekler ve romantizm etrafında yüzeysel oyun oynama gibi bazı mevcut dezavantajları doğruluyor.

Her neyse, resmi fragmanı ve ortalıkta dolaşan oynanışı birbirinden ayırmak için çok uzun zaman harcayabilirdim ama Inzoi’yi dikkatle takip etmeye değer gibi görünüyor. Yaklaşan Sims rakiplerinin küçük ama giderek büyüyen listesinde, kişisel olarak Paralives’in oldukça stilize edilmiş görsel yönünü Inzoi’nin neredeyse tekinsiz gerçekçiliğine tercih ediyorum, ancak alabildiğim neredeyse her taze kanı alacağım.

Acottonsock’un onayladığı çok önemli bir ayrıntı da şu: (şu ana kadar) arabaları süremiyorsunuz ama onlara çarpabiliyorsunuz. Her iki tarafa da bak, Zois.

(Resim kredisi: Krafton, Acottonsock tarafından ele geçirildi)

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.