Oyun Haberleri

Lords of the Fallen’ın erken dönem Steam incelemeleri performans konusunda çok sert eleştiriler alıyor ancak bunu henüz silmeyin

Lords of the Fallen photo mode

Bir oyunda teknik sorun yaşayan hiç kimse, “Eh, oyun iyi gidiyor” diyen adamdan hoşlanmaz. Ben,” ama buradaki o adam olmaktan başka seçeneğim yok çünkü Düşmüşlerin Lordları dır-dir benim için iyi gidiyor. Üzgünüm, özür dilerim!

Herkes için iyi çalışmıyor: Yeni çıkan aksiyon RPG oyunu, ilk Steam incelemelerinde o kadar da iyi performans göstermiyor; burada şu anda Karışık bir derecelendirmeye sahip; bunun nedeni büyük ölçüde oyuncuların düşük kare hızlarından, takılmalardan ve çökmelerden şikayetçi olması. Bazıları ana menüye bile ulaşamadıklarını söylüyor.

Lords of the Fallen’ın eleştirmeni Harvey’in kendisi de az sayıda kazayla karşılaştı, ancak bu 30 saatten fazla sürdü. Bir başkamız daha sık çöküyordu, ben ve PC Gamer’daki diğer bir yazar ise oyuna yeni başlamış olmamıza rağmen herhangi bir çökme görmedik.

Lords of the Fallen’ı ilk kez başlattıktan sonra, menülerde ve başlangıç ​​bataklığına girdikten hemen sonra tek haneli kare hızları yaşadım, ancak bunun, genellikle bir oyun PC’nizin tüm gücünü değiştirdiğinde ortaya çıkan ilk başlatma kekemeliği olduğunu fark ettim. gölgelendiricilerini önceden derleme görevine. Sürücülerinizi her güncellediğinizde uzun bir gölgelendirici yeniden derleme sürecinden geçen Call of Duty: Modern Warfare 2, bunu yaparken akıllıca bir şekilde ekranın üst kısmına bir mesaj yapıştırır, böylece oyuncular neden 5 fps’de çalıştığını bilirler. durum geçicidir.

Elbette başka bir şeyin oyuncular için uzun vadeli kare hızı sorunlarına neden olması mümkündür, ancak eğer gölgelendirici derleme teşhisim doğruysa, Lords of the Fallen muhtemelen COD’den bir ipucu alabilir ve bir şekilde oyunculara onların yalnızca geçici olarak kekemelik cehenneminde.

Uzun sürmeyen bu erken kekemelik giderildikten sonra, RTX 2070 Super’imde 1440p’de orta ayarlarda saygın bir 60-80 fps hızında Lords of the Fallen’ı çalıştırmayı başardım. Bu, Dengeli DLSS ile geçerli ve dört yıllık bir GPU’dan beklentilerim kadarıyla oldukça iyi görünüyor.

OKU  GeForce RTX 20 serisi sahipleri artık derin öğrenmeyle geliştirilmiş video oynatmanın keyfini çıkarabilir

Bunu Lords of the Fallen’ın orta grafik ön ayarındaki fotoğraf modunda çektim. (İmaj kredisi: CI Oyunları)

PC Gamer’daki diğer arkadaşlarımız da performanstan memnun kaldılar (4K’da 3080 Ti’deki benzer ayarlar da dahil), bu nedenle Steam’in geri ödeme politikasının size izin verdiği göz önüne alındığında, Lords of the Fallen’ı kendiniz denemeyi düşünebilirsiniz. eğer iyi çalıştıramazsanız geri gönderin.

Bazı olumsuz Steam incelemelerine yanıt olarak yayıncı CI Games, en son grafik sürücülerine güncelleme yapılmasını önerdi (tabii ki her zaman iyi bir fikir) ve eğer bu işe yaramazsa, gölgelendirici derlemesiyle ilgili PSO’larınızı silmenizi önerdi:

  • Şuraya gidin: “X:\Users\MYUSER\AppData\Local\LOTF2\Saved\”
  • *.UPIPELINECACHE dosyasını silin
  • Oyuna sağ tıklayın. “Özellikler” > “Yüklü Dosyalar”ı seçin > “Önbelleğin Bütünlüğünü Doğrula”ya tıklayın

Bunu denedim ve gözle görülür hiçbir şey olmadı, ancak ilk etapta sorun yaşamıyordum, kim bilir? Eğer sorun yaşıyorsanız denemeye değer ve yayıncıdan Lords of the Fallen’ın ilk yamalarından neler bekleyebileceğimiz ve performansla ilgili herhangi bir spesifik hatanın tespit edilip edilmediği konusunda daha fazla bilgi almak için gözlerimizi açık tutacağız.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.